DVTK - FC Fehérvár: 0-1 Nyomtatás E-mail
Írta: FC Fehérvár
2008. szeptember 28.

Image1-0-ra nyert az FC Fehérvár a Diósgyőr vendégeként, a bajnokság 9. fordulójában. A mérkőzés egyetlen gólját Simek Péter szerezte a 8. percben. A vendégcsapat több góllal is nyerhetett volna, ugyanis Sitku, Pavlisics és Polonkai előtt is adódtak ziccerek. Összességében elmondható, hogy megérdemelt Vidi siker született, a játék képe alapján a nagyobb arányú győzelem is reális lett volna.

Simek már a 8. percben bevette a miskolciak kapuját, amikor Pavlisics jobb oldali lapos beadását követően, a tizenhatos közepéről, nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt.

A gól után megélénkült a mérkőzés, a két kapus jó teljesítménye kellett ahhoz, hogy az eredmény ne változzon.

Az első félidőt követően az iram csökkent ugyan, de a második játékrészben is számos helyzetet láthatott a 3000 néző, köztük a 20 - 25 fehérvári szurkoló. Sitkuék sorra dolgozták ki a ziccereket, de újabb gólt már nem tudtak szerezni.

Az FC Fehérvár győzelme megérdemelt, az eredmény viszont nem tükrözi tökéletesen a játék képét: több góllal is nyerhetett volna a Vidi.