Kezdőlap arrow Sport arrow EHF: Felejthetetlen helyett nehezen feledhető&
EHF: Felejthetetlen helyett nehezen feledhető& Nyomtatás E-mail
Írta: Alcoa FKC
2014. április 15.
A Fehérvár KC az EHF-kupadöntő küszöbén állt az Esbjerg elleni párharcból lejátszott 119 és fél perc után, ám az utolsó másodpercekben vétett két súlyos hiba miatt az FKC Fanat-X és a Siófok KC vezérszurkolói által megalapozott, remek hangulatú mérkőzés nem felejthetetlen kupasikerként, hanem nehezen feledhető vereségként vonul be a klub történetébe. A vendégek 27-26-ra nyerték a meccset, és idegenben lőtt több góllal jutottak a döntőbe.

EHF-kupa elődöntő, 2. mérkőzés
Fehérvár KC – Team Esbjerg (DEN) 26-27 (13-14)
Köfém Sportcsarnok, 1100 néző
Vezette: Branka Maric és Zorica Masic (SRB)

Döntőbe jutott: Team Esbjerg 51-51-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

FKC: Kiss (kapus), Tilinger 8 (4), Herr 5 (2), Mayer 4, Benzal 3, Azari 2, Siti E. 2, Emberovics 1, Vaszari 1,  Hajduch, Horváth, Kazai, Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Esbjerg: Sando, Grimsbo (kapusok), Ahlm 7 (1), Kviesgaard 6, Forslund 4, Madsen 3, Polman 3, Grigel 2, Jensen 2, Balle, Vezetőedző: Lars Frederiksen.

Kiállítások: 8 perc; 4 perc
Hétméteresek: 6/8 (Herr és Tilinger hagyott ki egyet-egyet) ; 1/2 (Ahlm hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 5-3, 15. perc: 6-7, 20. perc: 8-10, 25. perc: 9-12 ; 35. perc: 15-16, 40. perc: 17-19, 45. perc: 19-21, 50. perc: 21-23, 55. perc: 23-23.