Kezdőlap arrow Sport arrow 200 PILLANGÓN ÖTÖDIK, 50 MELLEN NYOLCADIK LETT SEBESTYÉN DALMA
200 PILLANGÓN ÖTÖDIK, 50 MELLEN NYOLCADIK LETT SEBESTYÉN DALMA Nyomtatás E-mail
Írta: Bácskay Gergely
2014. augusztus 19.

Újabb két döntőben úszhatott az ifjúsági olimpián Sebestyén Dalma. A Hullám 91 vesrenyzője már vasárnap bejutott az 50 méteres mellúszás fináléjába, ahol végül 8. helyen végzett. Nagyobb esélye volt 200 pillangón: negyedik idővel jutott a döntőbe, ahol ötödikként ért célba. Ebben a számban született az első magyar aranyérem, Szilágyi Liliána révén. Sebestyén még két számban áll rajthoz Nankingban.

A 200 méteres pillangó előfutamából 2:12.14-gyel jutott döntőbe Sebestyén Dalma a második ifjúsági olimpián. Futamában csak Szilágyi Liliána előzte meg, a többi futamból még ketten. A döntőben a 6-os pályán úszhatott, 100 méter után 4. helyen fordult. A második száz során eggyel esett vissza, és 2:10.34 perces idővel az 5. lett.

Négy század választotta el a negyedik helytől, a dobogóra azonban nem volt esélye. Honfitársa, Szilágyi Liliána 2:06.59-cel nyerte a számot, és az első magyar aranyat. 50 méter mellen Sebestyén Dalma nem számított esélyesnek, a döntőbe jutással már jó eredményt ért el.

A villámveryenyen végül 8. helyen csapott célba, 32.42 másodperccel. Ebben a döntőben is született magyar érem, Sztankovics Anna harmadik lett. Sebestyén mérlege eddig három számból három döntő, és még kétszer, a 100 és 200 méteres mellúszásban áll rajtkőre a fehérvári úszólány.