Advertisement
Advertisement

Advertisement
Advertisement
Kezdőlap arrow Belpolitika arrow Tanulj! Dolgozz! Vállalkozz!
Tanulj! Dolgozz! Vállalkozz! Nyomtatás E-mail
Írta: Kész Mónika   
2016. december 07.
ImageAz egyetemi évek alatti munkavállalásról tartottak szakmai napot a Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusán Tanulj! Dolgozz! Vállalkozz! címmel. A megjelenteket Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte, míg előadást tartott dr. Aczél Petra, Pistyur Veronika és Chikán Attila.

 

A város jövője elképzelhetetlen a felsőoktatás megerősítése nélkül, és ebben a Corvinus Egyetem nagyon komoly partnere Székesfehérvárnak. – ezzel a mondattal kezdte köszöntőbeszédét Mészáros Attila alpolgármester azon a konferencián, melyet az intézmény Székesfehérvári Campusán szerveztek meg fiatalok számára, a tanulás melletti munkavállalásról való tájékoztatás jegyében.
Az alpolgármester ennek során arról beszélt, hogy ma is 1500-2000 olyan üres álláshely van Székesfehérváron, amelynek egy része magas szintű pénzügyi-gazdasági szakembert kíván, míg emellett a műszaki-mérnöki igények is nagyon jelentősek. Éppen ezért örültek annak – mint mondta -, hogy a városban szeptembertől elindulhatott az első évfolyam a Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusán.

Hangsúlyozta, hogy meglátása szerint a Tanulj! Dolgozz! Vállalkozz! hármas abszolút megjelenik a Corvinus Egyetemen is. Hiszen két szakon is itt folyik duális képzés az alapképzésben, amely ezt egyértelműen összefogja. Bízva abban, hogy az a fejlődés, ami elindult a helyi iparral és az egyetemmel közösen, tovább fog folytatódni, tájékoztatást adott arról, hogy 30 duális helye lesz jövőre a Székesfehérvári Campusnak, együttműködve a multinacionális cégektől a kisebb magyar tulajdonú vállalkozásokig. Ez pedig komoly tapasztalatszerzési lehetőséget nyújt mindazoknak, akik ebben a programban részt vesznek.    
Beszélt arról is, hogy a városnak a nagy foglalkoztatókon, cégeken túl fontosak a startup programok és a fiatalok által kezdeményezett vállalkozások is, amelyek már szép számmal vannak Székesfehérváron. Majd arra bíztatta a fiatalokat, hogy ismerjék meg az előttük álló lehetőségeket, amik akár az egyéni, akár a társas vállalkozások tekintetében elindíthatják őket ezen az úton.    

A konferencia első előadója dr. Aczél Petra, a Corvinus Egyetem Magatartástudományi és Kommunikációelméleti Intézet intézetigazgatója volt. Prezentációját Ezt senki sem fogja megúszni! felütéssel kezdte, arra a megfigyelésre utalva, mely azon alapul, hogy senki nem gondolhatja, hogy a dolgok ugyanabba az irányba mennek. Majd a Mi zajlik? Milyen kihívások előtt állunk? Mennyire úszható meg a változáshullám, amiben érezzük magunkat? kérdésekre keresve a választ, tartotta meg előadását. Ennek során lényegnek a bíztatást jelölte meg, és azt hangsúlyozta, hogy a részvételt nem lehet megúszni.
Prezentációjában beszélt a fókuszált figyelem idejének a csökkenéséről, az információs túlterhelésről, a BIG DATA szemléletről, a „most-sokk” hatásról, valamint az információs viselkedésről, melyben a gazdák és a vadászok állnak egymással szemben. Az igény kialakítását hangsúlyozta a személyre szabás, az eredetiség, valamint a hitelesség terén. Ezen túl a saját hozzáférést és a megoldások keresését javasolta, valamint az erőfeszítéstől mentes élmény elérését.
Kitért a 4. ipari forradalom jelentőségére, melyben a fizikum, a humánum és a digitálium közötti fúzió jelenik meg. Ennek függvényében határozta meg az „új” emberi készségeket, mint az aktív figyelmet, az elemző gondolkodást, az összetett problémamegoldást, a kreativitást és az érzelmi-kapcsolati intelligenciát.
Összegzésképp pedig a csodálatos Z generációról beszélt, aki megérti, hogy a jövő rajta fog múlni, sok mindenhez hozzá is fér, és találkozik olyannal, akivel fúzió kialakítására képes. 

A szakmai nap keretében a jelenlévőknek a Bridge Budapest részéről Pistyur Veronika, míg a Corvinus Egyetem részéről Chikán Attila tartott még előadást. A program ezt követően szakmai vitákkal és szemináriumokkal folyatódott. 

 

Hozzászólások
Hozzászólást csupán a bejegyzett felhasználó tehet hozzá!

3.21 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
< Előző   Következő >