Kezdőlap arrow Sport arrow Kincsesbányáról Bakonykútiba, a hegyeken át...
Kincsesbányáról Bakonykútiba, a hegyeken át... Nyomtatás E-mail
Írta: Szatzker Csaba
2017. október 06.
ImageHosszú előkészületek, engedélyek beszerzése után, idén először rendeztük meg Kincses-cross nevű terepfutó versenyünket. Az ötlet, a ma is, szeniorként is aktív tájfutó Egei Tamás fejéből pattant ki. Az előkészületek talán legnehezebb része, a honvédség hozzájárulásának megszerzése volt, mivel a verseny útvonala szinte teljes egészében a hadsereg használatában van. Az október eleji versenyen több mint 100-an vettek részt, főként Mórról, Székesfehérvárról, a környék településeiről, de érkeztek versenyzők Nyíregyházáról is.

A futóverseny kuriózuma talán az volt, hogy Miklósa Erika segítségével a Vox Mirabilis kamarakórust láthattuk vendégül, néhány dal erejéig. A sportos énekesek, ha már itt voltak, produkciójuk után versenyünkön is elindultak.

Az egy km-s családi (terep)futás célja egyértelmű volt. Versenylehetőséget biztosítani, a terepfutást megszerettetni már egész korán a gyerekekkel. Gyorsan nagy küzdelem alakult ki közöttük, a jövő igazi tehetségeit láthattuk. A 8 km-s verseny főként azoknak szólt, akik már rendszeresen futnak, és a terepfutás szépségeit is szeretnék kipróbálni. Az útvonal egy hegygerincen, valamint több komoly emelkedőn át érte el a fehérvárcsurgói víztározót és kanyarodott vissza Kincsesbányára.

.

A nap fénypontja a Kincsesbányáról induló, a hegyeken át, Bakonykútiba érő, majd onnan a Kék-túra útvonalán visszatérő 24 km-s  crossz futás volt. Itt már csak alaposan felkészült, távfutók indultak. A verseny útvonala, sok helyen nehéz, sáros, köves talajon haladt. Sokszor bizony nem csak a hegyek leküzdése, a lefele futás is komoly erőpróbát jelentett. A látvány, amely a futók elé tárult, azonban mindenért kárpótolt. Bizony volt aki megállt, fotózni, videózni! A célbaérkezők, fáradság helyett ezen élményeiket osztották meg. A cél tualdonképpen ez is volt. Olyan versenyt rendezni, mely a Kelet-Bakony legszebb tájain halad át, megmutatva annak természeti értékeit.

Az esemény lebonyolítását a Kincs Kultúra Sport egyesület és Egei Tamás öttagú, tájfutásban, terepfutásban jelentős tapasztalattal rendelkező családja bonyolította le, sok-sok önkéntes segítővel kiegészülve.

.

A helyi önkormányzat és a megyei közgyűlés támogatásán kívül, jó néhány vállalkozás is hozzájárult ahhoz, hogy elmondhassuk, az első alkalommal megrendezett versenyünk igazán jól sikerült!