Advertisement
Advertisement

Advertisement
Advertisement
Kezdőlap arrow Belpolitika arrow Megfáztál? Lázas vagy? Használd a természet erejét a gyógyuláshoz!
Megfáztál? Lázas vagy? Használd a természet erejét a gyógyuláshoz! Nyomtatás E-mail
Írta: Temesvári Márta - FMC   
2019. január 01.
ImageMegfázás / nátha / influenza esetén nem kell feltétlenül mindig a háziorvoshoz vagy a gyógyszertárba szaladni a megoldást keresve! A természet rengeteg olyan növénnyel ajándékoz meg minket, amely a gyógyulásunkat segíti elő. Ezekből mutatok most be néhányat.

 

 

A „gyógyító” növények közül a legismertebb talán a hagyma, amit teaként teaként szoktunk elkészíteni. Elkészítéséhez fogjunk egy edényt, öntsük fel fél liter vízzel, tegyünk bele egy fej vöröshagymát, főzzük fél órán át - és már fogyaszthatjuk is!

Ez a főzetet nem csak inni lehet, de inhalálhatunk is vele: tegyük az asztalra a gőzölgő edényt, hajoljunk fölé, és szippantsunk mélyeket! A kéntartalmú vegyületek fertőtlenítik és tisztítják a légutakat és a tüdőt is. Van, aki egy törölközőt vagy lepedőt is a fejére terít ilyenkor, amely lelóg a lábas mellé kis sátrat formálva, hogy a gőz ne tudjon elillanni.

A hagyma olyan kéntartalmú vegyületeket tartalmaz, mint az alliin, metilalliin, propilalliin és propilén-szulfonsavak - ezek miatt könnyezünk a hagyma vágásakor. A növényben találhatunk illóolajokat, peptideket, flavonoidokat, vitaminokat, ásványi anyagokat (vasat, jódot, foszfort, szelént, kalciumot). Magas a C-vitamin tartalma is.

Ezek a vegyületek segítenek a vérnyomás csökkentésében, az étvágy javításában, a sejtek erősítésében és stimulálják a fehérvérsejteket. Erős a vírus- és baktériumölő hatásuk. Manapság leginkább középfül-gyulladásra, szemölcsök kezelésére használják, de a legtöbben – ahogyan az imént jeleztem is - főként köhögésre, náthára és influenzás esetek során veszik elő.

citrom is gyakrabban előkerül az őszi-téli időszakban. Ez az egyik legismertebb „gyógyír” a megfázás / nátha kezelésére. Gyulladáscsökkentő, antibakteriális és nyákoldó hatása közismert, ahogy sokan tudják azt is, hogy lázcsillapításra is használható, s jó tulajdonságai közé tartozik, hogy vérképző és idegnyugtató hatással is bír.

 Mindemellett alacsony a kalóriatartalma, s jelentősnek mondható a benne található C-vitamin, glikozid, illóolaj és rost mennyisége is. A C-vitamint az immunerősítésnél áldhatjuk, a glikozid „felelős” az antibakteriális hatásért, az illóolaj pedig segíti az emésztést.  

A citrom hatással van a kanyaróra, szívdobogásra, fejfájásra. Használják máj- és tüdőbaj gyógyítására, valamint gyomorgyulladás, savtúltengés, reuma, szédülés, skorbut, vízkór, váltóláz, giliszta, tífusz, izomsorvadás, veszett eb harapása és torokgyík ellen. Elpusztítja a kolera-, a diftéria- és a tífuszbaktériumokat.

Ehetjük önmagában – én például kifejezetten szeretem savanykás ízét -, édesítve, teába facsarva, többféle gyümölccsel összeturmixolva is.

A perui földicseresznye nem igazán ismert hazánkban, pedig C-vitamin tartalma duplája a citroménak, s fehérjetartalma is igen magas (14%-os), rengeteg vitamint tartalmaz, s rostban is nagyon gazdag (22,5 %).

 

A cikk folytatása elolvasható az alábbi linkre kattintva:

http://fmc.hu/2018/12/29/megfaztal-lazas-vagy-hasznald-a-termeszet-erejet-a-gyogyulashoz-1-resz/

 

Hozzászólások
Hozzászólást csupán a bejegyzett felhasználó tehet hozzá!

3.21 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
< Előző   Következő >