Kezdőlap arrow Sport arrow Dinamo Zagreb - FC Fehérvár 1-0 (0-0)
Dinamo Zagreb - FC Fehérvár 1-0 (0-0) Nyomtatás E-mail
Írta: Fehérvár FC
2009. január 28.

ImageZágrábban szakadó esőben, felázott talajon kezdődött a Dinamo Zagreb és a Vidi mérkőzése. A 300 néző előtt Varga István a Sebők - Andics, Radovics, Horváth, Mohl - Nagy D., Farkas, Sifter, Polonkai - Sitku, Alves tizenegyet küldte pályára. A hazaiak névsora: Butina -Ibanez, Novren, Oelilton, Campos, Tadic, Mandzukic, Slepicka, Vrdoljak, Biscan, Flores.

Az 5. percben, szöglet nyomán, Polonkaié volt az első lövési kísérlet, de a labda elakadt a tömörülő hazai védőkben.

A 16. percben gólt lőtt a e Fehérvár - sem a pályán levők, sem a nézők nem értették, Strahonja játékvezető miért nem adta meg. Nagy Dani beadását Alves vágta a hálóba - mindenkinek úgy tűnt, szabályosan.

A 24. perc hozta az első horvát lehetőséget. Ibanez lövése a védőkön irányt változtatott, Sebők magabiztosan védett.

A 34. percben ismét Ibanez próbálkozott, 18 méteres lökete a keresztlécről vágódott le.

A 39. percben Ibanez rosszul lett, lerogyott a földre. Azonnal rohant hozzá az orvosi segítség, szerencsére "csak" le kellett cserélni. Hrgovic állt be a Dinamóba. Gól nélkül ért véget az első félidő, ami a tócsákkal tarkított mély talajon nem is csoda. A Vidi jól játszik, a szünetben dr. Mezey György és Horváth Gábor is dicsérte a fiúkat.

A 46. percben, azaz a szünet után, egyetlen csere volt a Vidiben: Alves helyén Vujovics játszik a második félidőben. A Dinamo szinte sort cserélt, 8 új jéátékos lépett pályára, köztük a horvát válogatott Sokota.

A 48. percben Farkas Balázs remekül ugratta ki Vujovicsot. Goran három szép csel után alig valamivel a keresztléc fölé lőtt.

Az 58. percben Biscan 10 méteres lövését védte Sebők.

A 63. perc hozta második cserénket: Nagy Dani helyére Kulcsár állt be.

66. perc: vezet a Dinamo. Sokota kapott okos paszt a tizenhatosunkon belül, majd 12 méterről, ballal, Sebők fölött a bal sarokba bombázott. 1-0.

A 69. percben ismét Sokota villogott - a válogatott csatár csak kevéssel tévesztette el az irányzékot.

70. perc: Andics helyén Lázár.

A 77. percben Sebőkről jött ki egy nagyerejű szabadrúgás, védőink felszabadítottak.

A 81. perc ismét Vidi-cserét hozott, Romero váltotta Polonkait.