Advertisement
Advertisement

Advertisement
Advertisement
Kezdőlap arrow Belpolitika arrow Másképp élünk – a tudatos az új normális
Másképp élünk – a tudatos az új normális Nyomtatás E-mail
Írta: Fraller Illdikó   
2021. január 20.
Az István Király Általános Iskola második osztályos kisdiákjai egy kisfilmmel hirdetik, mennyire fontos a szelektív gyűjtés a fenntarthatóság szempontjából. A zenés videóban újrahasznosított sakkfigurákat készítenek egy játszmához, és a bábuk elkészítésébe is beavatják a nézőket. A Youtube-on megnézhető pályamunka a Cetelem Zöldsuli Programhoz készült.

 

 

Már a kisdiákok is tudják az István Király Általános Iskolában, mit jelent a szelektív gyűjtés, hogyan kell szétválogatni a háztartási hulladékot. És azt is tudják, hogy sok anyag, amit kidobásra szánunk, valójában nem szemét, hanem újrahasznosítható alapanyag, amiből például kiváló sakkfigurák készülhetnek egy játszmához – tojásdobozból, PET-palackokból, kupakokból, cipőfűzőből akár.

Ez látható és hallható a 2. C osztály egy kisfilmjében, amit a Cetelem Zöldsuli Program pályázatra készítettek a gyerekek és tanítóik: „Újratervezés” c. projektünkben mutatjuk be, mi hogyan tanuljuk a túlfogyasztás és ökológiai lábnyomunk csökkentésének módjait, az újrahasznosítás technikáit. A hulladékok szelektív gyűjtését, válogatását követően e kidobásra ítélt anyagok felhasználásával a Sakkpalota program tagjaiként sakkbábukat készítettünk, majd a játszmát is lebonyolítottuk.” – olvasható a leírásban.

„Cikkcakk sakk, zakatol az agy, pár jó ötlet és győztes vagy!” – éneklik a gyerekek. A zenés videóban a Fülemüle Zenekar Ésszel szelektíven és Polgár Judit - Molnár György Cikkcakk Sakk című gyerekdalait gondolták újra, hogy megfogalmazzák, nekik milyen fontos a környezetvédelem, a fenntarthatóság, és hogy mindez a mindennapok, a játék része is lehet.

Az iskolások projektjét Rácz Katalin és Megyerné Fodor Zsuzsanna pedagógusok segítették, a videót Kovács Norbert vágta.

Hozzászólások
Hozzászólást csupán a bejegyzett felhasználó tehet hozzá!

3.21 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
< Előző   Következő >