Advertisement
Advertisement

Advertisement
Advertisement
Kezdőlap arrow Belpolitika arrow Számít, hogy mi van a zokni alatt?
Számít, hogy mi van a zokni alatt? Nyomtatás E-mail
Írta: Temesvári Márta - FMC   
2021. október 23.
Kiábrándító, amikor egy ápolt, gyönyörű nő a harisnyáját/zokniját levéve elhanyagolt állapotban lévő lábfejet villant meg – lepattogott körömlakkal, bőrkeményedéssel, esetleg gombával tarkítva. Kiváltképp télen hajlamosak rá sokan, hogy csak a kezük szépségével foglalkozzanak, s csak azt gondozzák, mert „A csizmában úgysem látszik a lábam!”. Mindez nemcsak esztétikai szempontból aggasztó, hanem egészségügyi problémákhoz is vezethet.

 

Mindig kényes voltam arra, hogy a lábam ugyanolyan ápolt legyen, mint a kezem. Mióta festem a körmeimet, azóta figyelek arra, hogy a lábam és a kezem körmeit azonos színű/mintázatú lakk díszítse - a harmónia jegyében.

 

Kuti Melinda egyik munkája (Fotó: Kuti Melinda)

 

 

S teljesen mindegy, hogy nyár van – amikor a szandálban mindenki látja az „egyezőséget”-, vagy tél – amikor még én is csak a lakásomban levetkőzve szemlélhetem meg. Olyan ez, mint a fehérnemű: a nagymamám mindig azt mondta, hogy a fehérnemű örökkön legyen tiszta, szép, sértetlen, mindegy, hogy látja-e valaki vagy nem. És ő ezt be is tartotta haláláig.

 

 

Lábkörmünk is ugyanolyan változatos színárnyalatokban pompázhat, mint kezeink körme! (Fotó: Kuti Melinda)

 

 

Persze, nemcsak esztétikai okból kell figyelnünk a lábfejünkre. Ott van például a bőrkeményedés kérdése, vagy a lábgombáé. Ezekről laikusként tudnék beszélni/írni (bár sose volt lábgombám, de sokat olvastam e témában), ám a hitelesség kedvéért inkább megkérdeztem erről Kuti Melindát, aki manikűrösként és pedikűrösként is dolgozik, s legutóbb farsangi körmök kapcsán adott tanácsot olvasóinknak.

 

 

Mindig legyen ápolt a lábfejünk! (Fotó: Pixabay)

 

 

A szakember megerősítette meglátásomat, mely szerint télen sokan hajlamosak arra, hogy a lábukat elhanyagolják. Ez pedig azért sem jó, mert ebben az időszakban kevesebb folyadékot iszunk, zárt cipőkben (csizmákban) járunk, amelyek kevésbé szellőznek. Nyáron nincs ilyen gond, mert a nyitott szandál, saru szabad levegőzést engedélyez.

 

Ráadásul télen sokszor nem is pamut, hanem műszálas zoknit húzunk, ami további táptalaját jelenti a problémáknak. Figyelembe kell venni azt is, hogy ezekben a hónapokban szárazabb lehet a lábunk bőre, illetve a cipők miatt gyakrabban jöhet létre tyúkszem vagy szemölcs.

 

 

Télen se hanyagoljuk el a lábunkat! (Fotó: Kuti Melinda)

 

 

A szemölcsöt már otthon is tudjuk kezelni – sokfajta szemölcsirtó kapható a patikákban, akár krém formájában, akár „fagyasztó” technikát alkalmazva. Ilyenkor a pedikűrös fokozottabb figyelemmel végzi el a munkáját, hiszen – egyértelműen – nem szeretné, ha a kezére is átkerülne ez a fajta elváltozás.

 

A tyúkszemet általában kiszedi a pedikűrös, de mivel sajnos újra előjöhet (például azért, mert nyomja a cipő adott helyen a lábat), ezért különböző tehermentesítőket szoktak ajánlani a vendégeknek.

 

 

Mindenki örül egy kényeztető "lábkezelésnek" (Fotó: Pixabay)

 

 

Sokszor találkozom olyan lábbal, amelyiken vastag bőrkeményedés található a sarok környékén, illetve a talp párnáin.” – mesélte Melinda – „Ezeket mindig cserélhető szikével távolítom el. Fontos, hogy mindig jó szakembert válasszunk, mert ha valaki túlságosan levágja a megkeményedett bőrt, akkor problémát okozhat a vendégnek: érzékeny lesz a friss bőrfelület, s berepedhet. Ezért, ha valakinek nagyon elhanyagolt a lába, akkor egy alkalomtól ne várjon csodát a pedikűrösnél, mert ilyenkor rendszeres kezelésre van szükség.”

 

 

A cikk folytatása elolvasható az alábbi linkre kattintva:

https://fmc.hu/2018/03/17/koromgomba-es-tyukszemes-lab-szamit-hogy-mi-van-a-zokni-alatt

Hozzászólások
Hozzászólást csupán a bejegyzett felhasználó tehet hozzá!

3.21 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
< Előző   Következő >