Kezdőlap arrow Sport arrow Pont nélkül zártuk a világbajnokságot
Pont nélkül zártuk a világbajnokságot Nyomtatás E-mail
2009. május 05.

ImageAz alsóházi rájátszás utolsó mérkőzésén a magyar válogatott 2-1-re kikapott Németországtól, így számunkra befejeződött a torna. A csoport másik, mindent eldöntő összecsapásán Dánia 5-2-re legyőzte Ausztriát, így továbbra is A csoportos.

ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 3. FORDULÓ:
MAGYARORSZÁG-NÉMETORSZÁG 1-2 (1-1, 0-1, 0-0)
Bern, bírók: Hansen (norvég), Sterns (amerikai), vonalbírók: Sabelström (svéd), Valach (szlovák)
MAGYARORSZÁG: Hetényi – Svasznek, Sille, Ladányi, Vas M., Peterdi – Horváth, Tokaji, Kóger, Palkovics, Fekete – Szélig, Ennaffati, Kovács, Vaszjunyin, Nagy – Ondrejcik, Kangyal, Jánosi, Majoross, Holéczy, Budai (kapus). Szövetségi kapitány: Pat Cortina
NÉMETORSZÁG: Patzold – Schmidt, Bakos, Wolf, Hackert, Gogulla – Butenschon, Goc, Hecht, Rankel, Ullmann – Osterloh, Müller, Felski, Kreutzer, Barta – Renz, Hordler, Mulock, Hospelt, Hager, Kotschnew (kapus). Szövetségi kapitány: Uwe Krupp
Gólszerzők: 3:11 Müller (Hackert, Gogulla), 17:09 Horváth (Ladányi, Tokaji), 33:23 Bakos (Wolf)
Kiállítások: 30, ill. 18 perc
Ezzel eldőlt, hogy Magyarország pont nélkül végzett a világbajnokság utolsó, 16. helyén, ám ennek ellenére kétség sem férhet ahhoz, hogy a magyar jégkorong-válogatott minden dicséretet megérdemel.
A kiesés ellen vívott harcban Dánia diadalmaskodott, hiszen az alsóházi rájátszásban még csak gólt sem kapó osztrákok ellen úgy győztek 5-2-re, hogy Ausztria a harmadik percben már 2-0-ra vezetett…
Dánia-Ausztria 5-2 (1-2, 1-0, 3-0)