Kezdőlap arrow Sport arrow Szenzációs győzelem, címvédőt vert férficsapatunk
Szenzációs győzelem, címvédőt vert férficsapatunk Nyomtatás E-mail
Írta: Pecsu Press
2023. január 23.
3-2-es sikert aratott a MÁV Előre SC-Foxconn a bajnoki címvédő és jelenleg is éllovas Pénzügyőr SE vendégeként, a férfi röplabda Extraliga alapszakasz 14., utolsó fordulójában. A játéknap többi eredményétől függetlenül az első négyben folytatja a bajnoki szereplést Dávid Zoltán alakulata.

Annak fényében lépett pályára a MÁV Előre szombat este, hogy mindenképpen nyernie kell, ha a bajnokság középszakaszát az első négy között szeretné folytatni. Ennek megfelelően is nyitottak a fehérváriak: az első időkérés hazai oldalon volt azután, hogy Redjo Koci ászával 6-2-re ment a MÁV. A folytatásban állandósult a zömében egy-két pontos vendég vezetés. Egészen 18-18-ig, amikor a PSE utolérte ellenfelét. A vezetést ismét Pesti Marcellék szerezték meg, a szettet pedig Leonardo Doda zárta le 25-20-nál. 0-1

Végig kiélezett ütközetet hozott a második etap, melyben szinte folyamatosan fej-fej mellett haladtak a csapatok: Rása Alex ászával, 10-9-nél a Pénzügyőr örülhetett, 15-13-nál, Pesti ász nyitásával viszont a Fehérvár állt két ponttal jobban. 22-22 után a házigazda jutott szettlabdákhoz, melyek közül az elsőt hárította a MÁV, a másodikat viszont nem, 25-23-ra nyert és egyenlített a PSE. 1-1

A harmadik felvonás elején 8-3-ra ellépett a pályaválasztó, ami rányomta bélyegét a folytatásra. 20-10-nél már jelentős előny birtokában röplabdázhattak a címvédő játékosai, végül 25-13-ra hozták a játszmát és fordítottak. 2-1

A negyedik szettet 6-3-mal nyitották Jókay Zoltán vezetőedző tanítványai, de Leonardo Loda, Szabó Vilmos és Pesti Marcell pontjaival sikerült egalizálni. 12-9-nél és 14-11-nél is hárommal mentek a házigazdák, 15-15-nél Doda egyenlített, majd a következő pontot is a MÁV hozta össze. A következő percekben felváltva vezettek a felek, 23-23 után a MÁV-nak volt kétszer is szettlabdája, de ezeket hárították a hazaiak, mint ahogy a PSE játszmalabdáját is blokkolta Dávid Zoltán alakulata. 26-26-ot követően kétszer villant Koci és 28-26-ra nyert a MÁV Előre, kiharcolva az ötödik felvonást. 2-2

A rövidített játékrészben is folytatódott a gigászi csata, mindkét fél igyekezett mindent megtenni a végső siker érdekében. 5-5-ig a PSE vezetett 1-1 ponttal, ellenben 8-7-nél a MÁV állt jobban. 12-10-nél is, két Pesti-pont által, de 13-12-nél megint a Pénzügyőr volt kedvezőbb helyzetben. Sőt, tizennegyedik pontjukat elérve szett- és meccslabdához jutottak a fővárosiak, amit Doda jóvoltából hárítottak a vendégek, ráadásul a következő két pontot is a MÁV szerezte, amivel 16-14-re megnyerte a szettet, 3-2-re pedig a száztizennégy perces mérkőzést.

A MÁV Előre SC-Foxconn legponterősebb röplabdázója Redjo Koci lett 23 ponttal, de Pesti Marcell 21 Leonardo Doda pedig 18 ponttal szintén jelentősen hozzájárult a sikerhez. Győzelmükkel Eke Péterék feljöttek a tabella második helyére és a többi találkozó eredményétől függetlenül már nem végezhetnek a negyedik helynél rosszabb pozícióban.