A középkori Budai kapuról készült falfestmény díszíti a Felsővárosi Általános Iskola azon osztálytermét, amely hétfőtől hivatalosan is az intézmény első okostanterme lett. Az ünnepségen a diákok, a képzésben résztvevő pedagógusok mellett jelen volt Horváth Miklós Csaba alpolgármester, Török Szabolcs, a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója és Laufer Tamás, a programot megvalósító Alba Innovár vezetője is. A résztvevőket házigazdaként Földi Zoltán, az iskola igazgatója, egyben Felsőváros önkormányzati képviselője köszöntötte. Az igazgató megköszönte a város és az Alba Innovár hathatós anyagi segítségét, amelynek köszönhetően újabb színnel bővült az iskola oktatási-képzési palettája. Méltatta az Alba Innovár két szakemberének munkáját, akik az iskola pedagógusait felkészítették a digitális világ kihívásaira, s arra, hogy ezeket a készségeket átadják a diákoknak.

„Ez a tanterem Székesfehérvár talán legszebbje, már csak a falain látható, freskószerű festmények és a terem tágassága, belmagassága miatt is. Tudom, nem volt könnyű az iskola döntése, hogy a tizenhat tanterem közül melyiket „adják oda” okostanterem céljára, de azt gondolom, megérte.” – fogalmazott az átadón Laufer Tamás, aki megköszönte, hogy a mindössze 33 fős tanári karból kilencen vállalták a képzésben való részvételt, így az összes fehérvári oktatási intézmény közül arányaiban ebben az iskolában vettek részt a legtöbben az okostanterem működtetéséhez kapcsolódó képzésben. Az Alba Innovár vezetője szerint ahhoz képest, amikor a város első okostantermét átadták a programban, ma már nem csak a klasszikus digitalizációval kapcsolatos kérdésekkel, hanem például a mesterséges intelligencia vagy a kibervédelem kihívásaival is meg kell küzdeni.
„Az volt a feladatunk, hogy a pedagógusokat megtanítsuk arra, miként lehet például az MI segítségével érdekesebbé, egyben hatékonyabbá is tenni a fiatalok tanítását. Tudomásul kell azt is vennünk, hiába tanulunk meg mindent, ami le van írva a tankönyvben, ha ezt a tudást nem vagyunk képesek kreatívan használni, csoportban dolgozni, akkor el fogunk veszni a világban. Mi ezt a szellemet próbáltuk elhozni ide.” – tette hozzá Laufer Tamás.
A Budai kaput ábrázoló festmény kapcsán a múltat, a történelmet, az egykor volt tantermeket állította párhuzamba a ma okostantermével Török Szabolcs, a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója. Kiemelte, az Alba Innovár országos szinten is élen jár abban, hogy felismerte, bizonyos készségeket, kompetenciákat tekintve a mai világunk teljesen más tanítási formákat is követel a pedagógusoktól. „Senki nem tudja megmondani, milyen munkahelyi világba csöppennek majd bele a mai tizenévesek, és az is igaz, hogy rengeteg mindent meg lehet oldani már robotikával, mesterséges intelligenciával, ám egy dolog biztos: a pedagógusok lelkét, elhivatottságát semmi nem fogja kiváltani a jövőben sem!” – fogalmazta meg a tankerületi igazgató.
A megjelenteket Horváth Miklós Csaba alpolgármester is köszöntötte, aki dr. Cser-Palkovics András polgármester üdvözletét és köszönetét tolmácsolta, háláját kifejezve az Alba Innovárnak, hogy mostanra gyakorlatilag már az összes általános iskolában elérhetővé vált a digitális tanítás-tanulás lehetősége. A cél mostantól az, hogy a város összes középiskoláját is sikerüljön hasonló eszközökkel felszerelni.
Az avatóünnepség végén a teremben – ahol 3D nyomtató, lézervágó és okospanel is helyet kapott – Fazekas Hajnalka, az iskola pedagógusa és a 8/B osztály diákjai egy prezentáción mutatták be, miként szegődnek a szórakoztató tanulás szolgálatába az okoseszközök.