Kezdőlap arrow Sport arrow Felálltunk, de ebuktunk Kecskeméti KSE - Albacomp Fehérvár 80-75
Felálltunk, de ebuktunk Kecskeméti KSE - Albacomp Fehérvár 80-75 Nyomtatás E-mail
Írta: Albacomp
2012. február 13.

Image Komoly hátrányban sem adták fel a fiúk, fordítottak - csak megint az a szoros hajrá nem sikerült... Kecskeméti KK - Albacomp Fehérvár 80-75 (19-17, 29-21, 10-16, 22-21) Kecskemét, 1000 néző

Kecskemét: Wittmann 20/6, Kelley 4, Djeraszimovics 25/9, Dénes 8/6, Bencze 7. Csere: Vukadinov 10/6, Hegedűs 1, Papp 5/3.

Albacomp: Simon 15/6, El-Amin 11/3, Hollis 21/9, Keller 12, Chism 7. Csere: Hendlein, Juhos, Bódi 6/6, Supola 3/3.

A centerhiánnyal küzdő hazaiaknál tulajdonképpen négy mezőnyember kezdett, aminek persze lehet előnye is, ez triplák formájában mutatkozott meg. De volt válasz a mieink részéről, Simon és El-Amin is betalált kintről, inkább az első negyed végének védekezésbeli figyelmetlenségei miatt mehetett előnnyel röpke pihenőre a Kecskemét. Igaz, Ivkovics szokásos magánszáma miatt egy technikaival zárt, így rögtön a folytatásban egyenlíthettünk, más kérdés, hogy szintén szokásos módon a nagy hisztire kioszott büntetést a hazaiaknak kedvező ítéletekkel azonnal kompenzálták is az efféle törvényszerűségeket valamiért kötelező szabályként kezelő játékvezetők...

Így aztán nem szenvedett hátrányt a hazai pályán szereplő csapat, sajnos az Alba játékas miatt sem, mert a félidő végén simán megtalálták a nem is olyan régen még acélos védekezésünkön a réseket Wittmannék.

A tízpontosra hízó kecskeméti előny nem csökkent fordulás után sem, sőt, a vészes gólszegénységben szenvedő Albacomp egyre távolabbról nézte a Djeraszimovics vezette házigazdát. A szerb vendégjátékos nagyon élt, de jobban bántotta a vendégszurkolókat, hogy a palánk alá jósolt fölényünkből sem lett semmi, a lepattanócsatát például bántó fölénnyel nyerte az egyetlen igazi centerrel felálló Kecskemét.

Szerencsére mezőnyben a harmadik negyed végére valamelyest javítottunk, Hollis kosaraival közel zárkóztunk - és azért ebben a játékrészben a védekezésre sem lehetett panasz. Olyannyira sikerült elbizonytalanítani Kelleyéket, hogy a záró játékrész elején már a vezetést is átvettük! Bódi remekül időzítette két tripláját, nagy kár, hogy közben a másik oldalon is potyogtak azért kosarak, így a mostanában megszokott kiélezett véghajrába mentünk bele. Sajnos a megszokott eredménnyel is...

Dénes rendkívül szerencsés hármasa beesett, Hollis kísérlete ellenben nem - az utolsó másodpercek büntetőzésétől függetlenül tulajdonképpen ez döntött. Nem sikerült lezárni tehát a rossz sorozatot, harmadszor szenvedtünk vereséget a bajnokságban zsinórban - nagy kár az első félidő hajrájában kapott kosarakért. Akárcsak Sopronban vagy otthon a Falco ellen, a huszáros hajrá csak a szoros vereséghez volt elég.