Kezdőlap arrow Sport arrow Újabb gólzáporos mérkőzés a láthatáron?
Újabb gólzáporos mérkőzés a láthatáron? Nyomtatás E-mail
2012. február 28.

Image Tudtuk, hogy izgalmas lesz, de hogy ennyire… A párharc ötödik felvonását rendezik ma az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban, ahol a Volán immár harmadszor fogadja az EBEL negyeddöntőben a Ljubljanát. Ma is kiütéses hazai győzelem születik majd?

Sokakat meglepett, hogy a hazai 7-2-es, majd 8-1-es győzelem után csapatunk mindkét idegenbeli találkozóját elveszítette az Olimpija Ljubljana ellen. Bár az is igaz, hogy a szlovén fővárosban Kevin Primeau együttese lényegesen nagyobb ellenállást fejtett ki, mint riválisunk a fehérvári katlanban, csakhogy a rájátszásban a számszerű végeredmény nem számít – csak a győzelem és a vereség.

E tekintetben kiegyenlített a csata, hiszen az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása jelen pillanatban 2-2, de ma este az egyik csapat biztosan előnyt szerez, s hajszálra kerül a továbbjutástól. A forgatókönyv alapján erre a Sapa Fehérvár AV 19 a legnagyobb esélyes, s amennyiben a hazai pálya előnyét győzelemre váltják Sofronék, abban az esetben már csütörtökön, március elsején kiharcolhatják a Hala Tivoliban a legjobb négy közé jutást – történelmi tettet végrehajtva ezzel.

A Ljubljanát már többször bemutattuk honlapunkon, éppen ezért ezúttal inkább az eddig lejátszott, négy negyeddöntő összecsapására fókuszálnánk, arra, ki, milyen teljesítményt nyújtott a szlovénektől a rájátszásban. Nos, a fehérvári összecsapásokon sok sikert és egyéni pontot nem könyvelhettek el a szlovén csapat játékosai.

Íme:

1. mérkőzés: SAPA FEHÉRVÁR AV 19 - OLIMPIJA LJUBLJANA 7–2 (2–0, 2–2, 3–0) Gólszerzők: 11:07: Sofron (Pratt, Vas, 1–0), 11:51: Mihály (Ryan, Pratt, 2–0), 20:34: Sikorcin (3–0), 21:38: Taylor (3–1), 30:40: Fraser (Hotham, Golicic, 3–2), 39:09: Mihály (emberelőny, 4–2), 40:22: Ladányi (Vas, Johansson – ee., 5–2), 52:26: Sofron (DaCosta, Pratt, 6–2), 55:53: Johansson (ee., 7–2)

2. mérkőzés: OLIMPIJA LJUBLJANA - SAPA FEHÉRVÁR AV 19 2–1 (0–0, 1–1, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után Gólszerzők: 25:06: Ryan (0–1). 32:17: Taylor (Cole, E. Pance – emberelőny, 1–1). 61:49: Hughes (Taylor, Fraser – ee., 2–1)

3. mérkőzés: SAPA FEHÉRVÁR AV 19 – OLIMPIJA LJUBLJANA 8–1 (4–0, 1–0, 3–1) Gólszerzők: Benk (3:41, 1–0, Magosi, Johansson), Mihály Á. (4:41, 2–0, Sofron I., Pratt), Klassen (14:05, 3–0, Ryan, Johansson – ee.), Ladányi (17:47, 4–0 – ee.), Horváth A. (25:47, 5–0, Kovács Cs., Durco), Ladányi (40:25, 6–0, Vas M.), Sofron I. (43:53, 7–0, Ladányi), Sachl (44:24, 7–1, Ograjensek, Szmirnov), Sikorcin (58:08, 8–1)

4. mérkőzés: OLIMPIJA LJUBLJANA - SAPA FEHÉRVÁR AV 19 6-4 (0–1, 3–1, 3–2)

Gólszerzők: 17:09: Johansson (Ryan, Ladányi – kettős emberelőny, 0–1). 24:11: Hughes (Taylor, Music – emberelőny, 1–1). 24:42: Cole (Hughes, Dervaric – ee., 2–1). 26:39: Sikorcin (Kovács Cs., Palkovics, 2–2). 33:56: Dervaric (E. Pance, Golicic – ee., 3–2). 42:04: McBride (Golicic, Vedlin, 4–2). 49:30: Klassen (Mihály Á., Durco – ee., 4–3). 52:08: Hughes (Cole, Dervaric, 5–3). 55:29: Ladányi (ee., 5–4). 57:10: Taylor (6–4)

Az eddigi négy találkozón 11 gólt ütöttek ellenük a szlovének, a gólokon az alábbi játékosok osztoztak: Taylor (3), Hughes (3), Fraser, Sachl, Cole, Dervaric, McBride.

Több ezer fehérvári drukker kívánsága, hogy a fenti sor ne bővüljön tovább…