Bajnokot vertek a fehérvári lányok Nyomtatás E-mail
Írta: Fehérvári Hírek
2012. május 02.

Image Agárdon rendezték meg a rugby női bajnokság hatodik fordulóját. Eredmények: Fehérvár Rugby Club - Battai Buldogok 19 - 10 / 7 - 5 / Fehérvár Rugby Club - Agárd Angyalok. 34 - 12 / 17 - 7 / Fehérvár Rugby Club - Exiles Budapest. 21 - 14./14 - 14.

---- FFehérvár Rugby Club - Battai Buldogok 19 - 10 / 7 - 5.

A mérkőzésen sok hibával kezdett a fehérvári csapat, modhatnánk "lányos zavarában" egy védelmi hiba folytán a 4. perben 5 pontos vezetést szerzett a 2010 - 2011 év női bajnok csapata Százhalombatta. ekkor az FRC "megcsillantotta erősségét" sok passzal előkészítette támadását és végül Pap Eszter elfutásával 5 pont és Pap Helga jutalom rúgásával 2 pont 7 - 5 átvette a vezetést az első félidő végén.

Második félidő: a fehérvári lányok üresen hagyták a bal szélen a szélsőt ezt gyorsan kihasználta a Batta 5. pont 7 - 10.vezet az ellenfél. A mérkőzésen végig kiváló formát nyújtó Huszti Katalin egy passz csellel elküldte a Battai védőket jobbra és a baloldalon elfutott 5 pont 12 - 10 a Fehérvárnak. A mérkőzés utolsó célját az allergiával és küzdő Pap Helga szerezte egy büntető elvégzése után passzolás helyett bevetődött az ellenfél célterületére 5 pont, majd a jutalom rúgást is berúgta + 2 pont.

---- FFehérvár Rugby Club - Agárd Angyalok. 34 - 12 / 17 - 7.

A mérkőzés első célját egy elfutásból Huszti Katalin szerezte 5 pont a jutalom rúgást Pap Helga 2 pont rúgta. 7 - 0. Második fehérvári célt a comb izom húzódással bajlódó Kiss Fanni szerezte "besántikált" az agárdi célterületre 5 pont, Pap Helga + 2 pont. az agárdi lányok nem adták fel, 7 pontot szereztek, 12 - 7. Az első félidő utolsó percében még Pap Eszter körbe futotta a védőket újabb 5 pont. Félidő 17 - 7.

Második félidő: megint egy kicsit elaludtak a Fehérvár lányai, így az agárdi lányok a célterületre "varázsolták" a labdát 17 - 12. Ekkor ismét Pap Eszter érkezett jókor újabb 5 ponttal növelve az eredményt 22 - 12. Veiland Fruzsina szép elfutásával feliratkozott a pontvivők táborába 5 pont, 27 - 12. a mérkőzésen ismét Pap Eszteré maradt az "utolsó szó" félpályás elfutásával állította be a végeredményt + 7 pont. Végeredmény 34 - 12 győzött a Fehérvár.

---- Fehérvár Rugby Club - Exiles Budapest. 21 - 14./14 - 14.

A mérkőzés első célja Sólyom Beatrix, Vörös Virág, Pap Eszter össz passzából született. Az Exiles csapata talán a legdinamikusabban fejlődő hazai csapat, hasonlóan szép passzos játékkal kiegyenlített 7 - 7. Ez maradt a félidő végeredménye is.

A döntés a második félidőre maradt ismét Pap Eszter céljával 5 pont, Pap Helga rúgásával 2 pont 14 - 7 vezet az FRC. Az Exiles nem adja fel, kiegyenlít 14 - 14. A fehérvári lányok ismét kijátsszák a szélére Pap Eszternek újabb 5 pont. Ekkor következik a "nagy rossz" Pap Helgát kiállítják 2 percre. Az igaztalan kiállítás Veiland Fruzsinára mintegy adrenalin bomba hat, szó szerint szétszórja az Exiles 3 védőjét és középen rakja le a labdát 5 pont amit az időközben vissza állt Pap Helga be is rúg + 2 pont. Végeredmény 21 - 14. a Fehérvár Rugby Club javára.