Kezdőlap arrow Sport arrow Az első félidőben eldöntöttük Alba Fehérvár - MBK Komárno 86-77
Az első félidőben eldöntöttük Alba Fehérvár - MBK Komárno 86-77 Nyomtatás E-mail
Írta: Albacomp
2012. szeptember 27.

Image Végig kézben tartott meccsen nyertünk a szlovák vendégek ellen. Wood ponterősen játszott, Moore bemutatkozott. Részletek: Alba Fehérvár - MBK Rieker Komárno 86 - 77 (26-22, 26-14, 15-16, 19-25) / Alba: Supola 4, Wood 19/6, Hollis 20/3, Szabó 17/6, Juhos 7/3. Csere: Medve 4/3, Fekete 6, Bódi 9/3, Moore. / Komárno: Lowe 18, Dubosky 2. Bilik 17/12, Thomson 19., Kratochvil 8. Csere: Binovsky, Soska 2, Maslik, Robinson 6, Stojanov 5/3.

Ezúttal a pozitívumok voltak többségben, pedig centerposzton igen tartalékos volt az Alba, mivel Lekli és Keller Ákos sem léphetett pályára. Jól játszott viszont az első hazai meccsén Brandon Wood, betörései, középtávoli és kinti dobásai is ültek. Csatlakozott hozzá Hollis, akit nem tudtak tartani a vendégek - kettejük szünetig dobott 27 pontja volt a vezetés kulcsa. Plusz a jó védekezés.

Szünet után sem tudott közelebb kerülni a Komarno, a születésnapját ünneplő Bódi és Szabó személyében magyar játékosok is ponterősen játszottak. A meccs napján érkező Moore igyekezett kiszolgálni a társakat, beépítése a csapatba megkezdődött. A végén kicsit felzárkózott a szlovák ellenfél, de odafigyelt és megnyerte a meccset az Alba.