Kezdőlap arrow Sport arrow Sikerrel zárt előszezon: Alba Fehérvár - MBK Komárno 82-74
Sikerrel zárt előszezon: Alba Fehérvár - MBK Komárno 82-74 Nyomtatás E-mail
Írta: Albacomp
2012. október 03.

Image Hasonlóan az egy héttel korábbihoz, három negyed alatt eldöntöttük a meccset. Moore asszisztjai jelentették az extrát a bajnoki főpróbán. Alba Fehérvár - MBK Komárno 82 - 74 (18-16, 27-16, 22-18, 15-24) Székesfehérvár, 1000 néző Alba: Moore 7/3, Wood 16/6, Hollis 12/3, Szabó 12/6,Keller 9. Csere: Medve 2, Juhos 12/6, Bódi 2, Lekli 7, Supola 3. Komárno: Lowe 10, Dubovsky, Bilik 18/12, Kratochvil 6, Thomson 18 Cs: Binovsky 3/3, Maslík, Robinson 16, Stojanov 3/3.

Ismerős volt az ellenfél, és a koreográfia is: elhúzott, majd előnyét folyamatosan növelte az Alba Fehérvár. Kezdetben Szabó volt a legponterősebb, de az első félidő végére Wood is elkapta a fonalat.

Braniszlav Dzunics tíz mezőnyjátékost forgatott, 25 percnél többet a meccsen csak Moore töltött a pályán - amerikai irányítónk meg is hálálta a bizalmat. Látszott, hogy kezdi érezni a társakat és azok is őt: kilenc assziszttal vállalt főszerepet.

Ezek közül a második félidőben több látványos is akadt, Keller Ákost remekül hozták helyzetbe Moore labdái. Juhos Levente is jól szállt be a játékba, vagyis az előszezon végére lassan mindenki elmondhatja magáról, hogy akadt remek meccse.

Az összkép alapján bár van még mit dolgozni, összeállhat egy ütőképes csapat - ezen az sem változtat, hogy a negyedik negyedben (mint egy hete) megint közelebb zárkózott a Komárno. Völgyi Péter, a ZTE edzője a helyszínen figyelte a szombati ellenfelet - három nap múlva már bajnoki pontokért játszunk a zalaiakkal!