Pannon Kupa Székesfehérváron Nyomtatás E-mail
Írta: Fehérvári Hírek
2013. június 12.

Image Székesfehérváron rendezték meg a Köfém rögbipályán a háromfordulós, nyolc csapatos Pannon Kupa döntőjét.

1. mérkőzés.  Fehérvár Rugby Club - Szeged. 14 - 28 /7 - 21.

A mérkőzés 10 percében a Szeged egy rosszul sikerült fehérvári fogás után megszerezte a vezetést 0 - 7.
Szabó Gergely csapatkapitány három perc múlva egyenlített /7 - 7/, de a 20 percben egy elejtett hazai labda után ismét a Szeged szerzett 7 pontot  /7 - 14/, ez maradt az első félidő végeredménye.
A második félidő elején ismét a Szeged szerzett pontot /7 -  21/. A csereként beállt fehérvári Simon Zsolt kemény célratörő játékával 7 ponttal növelte a fehérvári pontok számát /21 - 14/ re módosította az eredményt. Az ellenfél nem hagyta magát újabb 7 ponttal növelte az pontjainak számát.
Végeredmény 28 - 14. győzött a Szeged.
A fehérvári csapatnak nem sikerült a sok passzos széles játékstílusát érvényesíteni, a Szeged viszont játszotta a sok tolongásos ütközéses játékát, és ezzel nyerte a mérkőzést.

2. mérkőzés:  Fehérvár Rugby Club - Cegléd. 55 - 0 / 17 - 0.
Ez a mérkőzés már könnyebbnek bizonyult. Először Sopisz Aposztolis 5, majd Bobrovniczki Péter és Szabó Gergely 5 - 5, Őrsi Dávid 2 pontjával 17 - 0  félidőnél fordult a mérkőzés. A második félidő már elsöprő fehérvári főlényt hozott. Harangozó László 5 pont, majd Kósa Bálint háromszor egymásután vitte a labdát a ceglédiek célterületére 15 pont, Horváth Bence, Szabó Gergely 5 - 5. és Őrsi Dávid 8 pontos rúgásával 55 - 0 re nyert a Fehérvár.