Idegenben is vette az akadályt az Alba Nyomtatás E-mail
2013. október 10.

Image A Sopron elleni nyitófordulós hazai győzelme után a második körben idegenben is nyert a férfi kosárlabda NB I-ben az Alba Fehérvár. A nyáron gyakorlatilag teljesen átalakult címvédő kicserélődött játékoskerete kezd egyre jobban összeállni, ennek eredménye a Szegeden aratott 84-75-ös siker.

A spanyol Carlos Frade vezetőedző által irányított csapat az első két negyedben többnyire csak futott az eredmény után, ám a második félidőben a véghajrára felőrölte a jó erőkből álló Naturtex-SZTE-Szedeák alakulatát, így az egyaránt 15-15 pontig jutó Supola és Tóth Norbert vezérletével értékes győzelmet aratott.

Az Alba legközelebb vasárnap (október 13.) 16 órakor ideiglenes otthonában, a VOK-ban fogadja bajnoki meccsen a Nyíregyházát, jövő szerdán (október 16.) pedig az orosz Novgorod ellen idegenben megkezdi menetelését az EuroCup sorozatában is.