Kezdőlap
Rugby - 5. bajnoki forduló Nyomtatás E-mail
Írta: Fehérvári Hírek
2014. március 24.

Image Vácon rendezték meg a női hetes rugby (Olimpiai Rugby Rióban) 5. bajnoki fordulóját. A tegnapi mérkőzések eredménye alább olvasható el.

Fehérvár Rugby Club - Vác. 26 - 7./7-7.
A mérkőzés első célját a tolongás csapatrész védekezési hibálya következtében a Vác vitte: 0-7.
Két perc múlva Sándor Sára az FRC fiatal játékosa azonnal válaszolt 50 méteres céljával 5 - 7. a jutalom rúgást Pap Helga + 2 pont 7-7. ez maradt a félidő eredménye is.
A másodi félidőben az FRC felpörgette a mérkőzést, ezt mér nem bírta a Vác Pap Eszter 10, Kis Fanni 5., Pap Helga 4 pontjával 26 - 7. nyerte a mérkőzést.

Fehérvár Rugby Club - Abrud Gold Corporation (Románia). 29. - 12./ 17- 0.
Erre a mérkőzésre már kellően felpörögtek a fehérvári lányok, először Huszti Katalin 5. ponjával vezetést szerzett az FRC, majd a fiatal igen tegetséges Zólyomi Edit kétszer is a Román csapat célterületére tette a labdát 10 pont, ezt követően  Pap Helga két pontos jutsalom rúgásával 17. 0 zárta a félidőt a Fehérvár csapata.
A második félidő rosszué kezdődött egy rúgott labdát a Román "Arany" csapat szerezte meg és a felbomlott fehérvári védelmen átfutva 5 pontot szerzett 17 - 5. Ezt követően Pap Eszter kétszer is elfutott a szélen 10 pont, az egyik jutalom rúgást Pap Helga 2 pont értékesített. A Románok nem adták fel, újabb célt vittek és a jutalom rúgást is berúgták 29 - 12. Végül a Fehérvár Rugby Club csapata 29- 12 legyőzte az abrudi aranybánya csapatát.

Fehérvér Rugby Club - Exiles Budapest 12. - 29./12 - 12.
A válogatott Huszti Katalint nélkülőző Fehérvári lányok játéka teljesen szétesett, bár a mérkőzés első célját Pap Eszter szerezte  5 - 0. az Exiles azonnal válaszolt 5 - 5. a Fehérvár célját ismét Pap Eszter szerezte, a mit Pap Helga jutalom rúgásával 2 pont 12 - 5 növelt. A félidő utolsó percében az Exiles újap 7 pontott szerzett 12 - 12.
A második félidőben teljesen szétesett a fehérvár játéka az ellenfél három célját 15 pont és két jutalom rúgását követően 4 pont a budapesti csapat 29 - 12 nyerte a mérkőzést.

Fehérvár Rugby Club - Battai Buldogok. 24 - 17 /12 - 12.
A bajnokság második helyén álló Battai Buldogok csapata szerezte meh a vezetést 0 - 7. A Fehérvár első célját a sérülten is a legjobb formáját nyújtó Pap Helga 5 pont szerezte. 5 - 7.  A batta újabb 5 pontos célt szerzett 5 - 12. Ekkor Kis Fanni legázolta a Battai centereket és középre futott a labdával 5 pont, innem már Pap Helgának könnyen sikerült az egyenlítő 2 pontot berúgni 12. - 12. az első félidő vége.
A második félidőben egy magasabb sebességre kapcsolt a Fehérvár, Pap Eszter kétszer is a célterületre futott a labdával 10 pont, amit Pap Helga 2 pintos jutalomrúgásával megtoldott 24 - 12. kissé lankadt a figyelem a fehérvári lányoknál a Battai csapat ezt kihasználta, szépített 5 pont. Vgeredmény 24 - 17 győzött a Fehérvár.