Kezdőlap arrow Sport arrow Bajnoki címet szereztek a fehérvári rögbisek
Bajnoki címet szereztek a fehérvári rögbisek Nyomtatás E-mail
Írta: Fehérvári Hírek
2014. május 19.

Image Bajnokságot nyert hetes rögbiben a Fehérvár Rugby Club junior csapata. - Megelőzve ezzel hét klubot is.

Szombaton játszották kadet és junior Sevens bajnokság utolsó fordulóját. A hetes rögbi amelyen 7 - 7 fő mérkőzik a pályán egyben olimpiai szám is szerepelni fog a 2016. Riói olimpián.
A négy fordulós kuparendszerű bajnokságban már bajnok esélyesként utazott Szegedre a Fehérvár Rugby Club junior csapata. Erősen tartalékosan a  sok sérült játékosa végett (Bobrovniczki, Kósa, Nagy Roland) fordulóra a csapat, de  bajnok esélyesként szerepelt Az utolsó fordulóban először a Velence együttesét győzte le 40. - 28. majd a Kecskemét együttesét verte 31. - 21., ezt követően szoros mérkőzésen 24. - 22. verte az Esztergomi Vitézek ifjait. Az utolsó mérkőzésen az Szegedi Gorillák csapatától kapott ki 26. - 21. De mindez már nem befolyásolta a bajnoki cím sorsát tetemes előnnyel vezette a ponttáblázatot.
Ezzel megszerezte a - 2014. év első bajnoki címét a Fehérvár Rugby Clubnak.
Első három helyezett: 1. Fehérvár Rugby Club, 2. Velencei Kék Cápák, 3. Szegedi Gorillák,

És még nincs vége!
Ugyanitt küzdött a Fehérvár Rugby Club kadet csapata is a Magyar Bajnokság kadet bajnoki címéért. Mind a négy fordulón kiválóan szerepelt, de volt jobb nála az Esztergomi Vitézek csapata.
Így a Fehérvár Rugby Club kadet csapata a a Hetes Magyar Bajnokságban a második helyén végzett.
Kadet névsor: Éles Dominik, Szuna László, Sebestyén Gábor, Kupa Miklós, Bozsányo Csaba, Esze Zsolt, Blahó Olivér, Móric András, Csákberényi Nagy András, Kernc Máté, Wollek Gábor, Szóládi Norbert.