Összecsapott a Fehérvár Rugby Club és az Exiles Nyomtatás E-mail
Írta: Fehérvári Hírek
2014. október 27.

A Köfém rugby pályán fogadta a Fehérvár Rugby Club férfi csapata az Exiles (Budapest) csapatát.

A mérkőzés 3. percében Kósa Bálint villám gyors elfutásával 5 pontos célt szerzett 5 - 0.

Az Exiles csapata a 18. percben tudott egyenlíteni 5 - 5. A 24. percben Szabó Gergely irányítójátékos egy jól átgondolt súlypont áthelyezéssel (a pálya egyik részéről átfut  2- 3 játékos és létszám fölényt alakít ki) a jókor érkező Révfalusi Bálintnak passzolt ki újabb 5 pontot szerzett 10 - 5. A kiválóan játszó Antal Benjámin  kicselezve a centerjátékosokat újabb 5 pontos célt szerzett, a jutalom rúgás most Őrsi Dávid (+ 2 pont) most sikerült 17 - 5. A külföldi egyetemistákból álló csapat, jórészt Angol, Francia, Ír játékosokból álló csapat, nem adta fel a 31. és a 34. percben 12 pontot szerzett 17 - 17. A 39. percben bűntető rúgáshoz jutott a Fehérvár Őrsi Dávid biztosan értékesítettte + 3 pont

20 - 17. az első félidő végeredménye.

A második félidőben sikeresen kielemezték az FRC hibáit és rendre kihasználták azokat.   Alaposan bele erősített 30 perc alatt 4 célt is szerzett + 1 rúgás 2 pont 20 - 41. 21 pontos vezetést szerzett. Az FRC a mérkőzés utolsó 10 percében " feltámadt" végig irányította az ellenfél térfelén tartotta a labdát a 38. percben Szőllősi Lóránd (súlyemelő és rögbi játékos) áttörte az Exiles védelmi vonalát és 5 pontos céljával, Őrsi Dávid 2 pontos jutalom rúgásával

27 - 39. módosult a végeredmény.