Ligakupa: hátrányban a Vidi Nyomtatás E-mail
2014. december 04.

A Videoton Pápán 5-0 -ra győztes NB I -es csapatának kezdő tizenegyéből csak egyetlen játékos kapott helyet a Ligakupa nyolcaddöntőjének odavágóján Dunaújvárosban, az első számú együttes cseréi pedig -bár ők sem kutyaütők- nem képviselik azt a szintet, mint a legjobbak. A minőségi hiány meg is látszott az eredményen, a lelkes házigazdák 2-1 -re nyertek, így minimális előnyt harcoltak ki a jövő keddi visszavágóra, egyúttal figyelmeztették is a fehérváriak trénerét, Joan Carrillót, hogy a két csapat szombati NB I -es megyei derbijén nem fér bele a tartalékolás...

A DPASE jól kezdett, alig 2 perc után helyzetet alakított ki Horváth Tamás portája előtt, melyből a kapufát is eltalálta. A félidő közepén már nem hibázott a házigazda alakulat, a 23. percben Dodlek révén (egy lecsúszott beadás kötött ki a kapuban, mázlista gól volt) megszerezte a vezetést az Újváros, majd a hajrában úgy növelte kettőre előnyét Muscat jóvoltából, hogy előtte kétszer a Vidi is eltalálta a kapufát.

A második félidőben kicsit jobban csipkedte magát a Carrillo-legénység, több ziccert is kidolgozott, lesgólt is szerzett, ám a DPASE támadásaiban is benne volt a veszély, amit egy újabb kapufa jelzett. A véghajrában aztán szabályos Vidi-találatot is láthatott az a nagyon kevés néző, akik azzal büntették magukat kora délután, hogy ebben a jeges, esős, szeles, borzalmas időjárásban focimeccsen fagyoskodjanak: a 84. percben Feczesinnel "karambolozott" a hazai kapus 11-est érően, a büntetőt pedig a sértett értékesítette. Ez volt a cserecsatár 14. gólja a két hazai kupasorozatban, csak a Ligakupát tekintve pedig a nyolcadik.

A Dunaújváros rászolgált minimális előnyére, ugyanakkor az már nagyon nagy bravúr lenne, ha azt meg is tudná őrizni az egy hét múlva esedékes fehérvári visszavágón, mely 17 órakor kezdődik majd a Sóstón. Addig szombaton 16 órakor a bajnokságban is összecsapnak a felek, ugyancsak a DPASE otthonában, nehogy elfelejtsék egymást keddig a két csapat játékosai... Remélhetőleg, akkorra rendbejön a centerpálya, ugyanis a mostani meccset műfüvön rendezték, mert túl sok víz volt a Stadion gyepén...