Ultrabalaton: remek hazai helytállás Nyomtatás E-mail
2016. május 31.
ImageA férfiaknál a román Florin-Sebastian Ionita, a nőknél Maráz Zsuzsanna, a csapatoknál a Tolvajtempó (férfiak) és a Harmadol(i)va (nők), a céges együtteseknél a mindsystem.hu, az egyetemistáknál a Bánki Koli, az "egyéb" kategóriában pedig mindsystem Sashegyi Gepárdok alakulata nyerte meg a X. Ultrabalatont.

A Club Aliga Üdülőközpontból Balatonvilágosról induló tókerülő futóversenyen több mint 7500-an vettek részt, ami új rekord, többségük váltóban teljesítette a 220 kilométert. A házigazda Club Aliga csapata remekül helytállt, a 187 céges alakulat közül a 14. helyen ért célba, ami a több, mint 800 induló csapat abszolút összevetésében a 70. pozícióhoz volt elegendő. A székesfehérvári Run Card nevű egység kategóriájában a 407, összesítésben a 615. helyen végzett.

A megmérettetésen kerékpárosok is indulhattak, ám ők versenyen kívül teljesíthették a távot.