Kezdőlap arrow Sport arrow Szilveszteri Pezsgőfutás
Szilveszteri Pezsgőfutás Nyomtatás E-mail
Írta: Temesvári Márta
2008. december 29.

ImageÓév-búcsúztató pezsgőfutást szervez december 31-én a Velencei-tavi Vízi Sportiskola Agárdon, a VVSI Sporttelepen. A versenyre bárki leadhatja előzetesen a jelentkezését. Az 5 és a 15 km-es versenyszámok győztesei érem és pezsgődíjazásban, a 2.-3. helyezettek pedig érem díjazásban részesülnek. Az 5 és a 15 km abszolút győztesei sült malacot is kapnak. Részletek alább.

XXIV. SZIGETI – VVSI Szilveszteri Pezsgőfutás 2008 Versenykiírása

1. A verseny célja: vidám, újévi óév búcsúztató futóverseny

2. A verseny időpontja: 2008. december 31. /szerda/

3. A verseny helyszíne: Agárd, VVSI Sporttelep

4. A verseny rendezője: Velencei-tavi Vízi Sportiskola, Hunyadi DSE

5. A verseny résztvevői: Azok, akik a rajt előtt leadják nevezésüket.

6. Versenyszámok és időrend: 15 km verseny rajt: 10:15-kor 5 km verseny rajt: 10:25-kor Nevezni 8 órától lehet.

7. Helyezések eldöntése: Az atlétikai szabálykönyv rendelkezései szerint történik.

8. Díjazás: A versenyszámok győztesei érem és pezsgődíjazásban, a 2.-3. helyezettek pedig érem díjazásban részesülnek. Az 5 és a 15 km abszolút győztesei sült malacot is kapnak.

9. Nevezési díjak: * Gyermek, serdülő ifjúsági és junior korosztályban: 1000.- forint * Felnőtt és szenior korosztályban 1.500.- forint

10. Korosztályok: 15 km-en csak felnőtt és senior korosztályokban hirdetünk eredményt, női és férfi kategóriában.

A fiatalabb korúak eredményei a felnőttek közé számítanak be. 5 km-en az alábbi korosztályokban, női és férfi kategóriában rendezzük meg a versenyt:

- Gyermek: 1996-ban illetve később születettek.

- Serdülők: 1993-94-95-ben születettek, díjazásuk korosztályos alapon történik

- Ifjúságiak: 1989-92-ben születettek.

- Felnőttek: 1973-1988 között születettek.

- Seniorok: 1972-ben és előtte születettek, 7 korcsoportban, a MASZ szabályai szerint.