Advertisement
Advertisement

Advertisement
Advertisement
Kezdőlap arrow Belpolitika arrow Mobilitási alkotótábor kezdődött Székesfehérváron
Mobilitási alkotótábor kezdődött Székesfehérváron Nyomtatás E-mail
Írta: Fraller Ildikó   
2018. június 26.
Mobilitási alkotótábor indult tegnap egyetemi hallgatók részvételével: 11 fiatal szakember keres kreatív és innovatív megoldásokat a középiskolai campus mobilitási kihívásaira, illetve a Rózsaliget, a Csónakázó-tó, a malom campus-ba való integrálására.

 

A műhelymunkák mellett szakmai előadások színesítik a városfejlesztési programot, amely pénteken a projektek bemutatásával zárul a Városházán. Az alkotótábort a Mobilissimus mobilitástervező műhely és Székesfehérvár Önkormányzata közösen valósítja meg.


Mobilitási alkotótábor indult a Mobilissimus és az Önkormányzat szervezésében: öt egyetemi és főiskolai kar 11 hallgatója – tájépítészek, közlekedésmérnökök, valamint regionális település- és gazdaságtant tanulók – egy héten keresztül keresnek kreatív és innovatív megoldásokat a városi közlekedés problémáira. A résztvevőknek módjuk lesz megismerni egymás tervezési szemléletét, ismereteit, és csapatban dolgozzák ki javaslataikat a műhelymunkák és konzultációk során – a legjobb munkát felmutató csapat díjazásban részesül. Ekés András, a Mobilissimus Kft. ügyvezetője köszönetet mondott a városnak, hogy partnerként működik közre az úttörő kezdeményezésben.  

A tábor résztvevőit Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte, kifejezve, hogy a mobilitás és a közlekedés kiemelt kérdése a városfejlesztésnek – ezért is fontos, hogy ilyen projektek zajlanak, amiben fiatalok vesznek részt. Elmondta, hogy százezer lakosra 45 ezer regisztrált gépjármű jut, a legtöbb az országban; a közlekedés megszervezése pedig az ingázókkal együtt 150 ezer emberrel számol. Mintegy 120 milliárd forint fejlesztés valósul meg a városban – egyrészt saját, másrészt állami és uniós forrásból, a kiemelt projektek között multifunkcionális rendezvénycsarnokkal, természetvédelmi terület fejlesztésével, illetve az alkotóhét kiemelt projektjével, a Modern Városok Program keretében elindított középiskolai campusszal, amit két ütemben terveznek megvalósítani 2021-ig – mondta el az alpolgármester. A terület és a tervek jellemzése kapcsán hangsúlyozta, hogy az intézmények jelenlegi 1400 fős létszáma több mint 2500 főre nő majd a létrejött-felújított öt intézményben: az ő közlekedésük és a kapcsolódó közösségi tér megtervezése lesz a hét feladata sétányokkal, átkötőkkel, kerékpárúttal.

Nagy Zsolt, a Közlekedési Iroda vezetője részletesen bemutatta a város mobilitási helyzetét és kihívásait – középpontban a középiskolai campus kerékpáros, gyalogos, buszos megoldásra váró kérdéseivel, a Rózsaliget, a Csónakázó-tó, a malom campus-ba integrálásának a feladatával. A hallgatóknak olyan városi példákat is bemutatott, amelyek a nevelési-oktatási intézmények előtti közösségi terek felújításához kapcsolódnak, például a Munkácsy Mihály Általános Iskola vagy az átadás előtt álló ligetsori Vörösmarty Általános Iskola főbejáratának környéke.

Az alkotótábor a közös tervezés mellett szakmai előadásoknak is helyet ad: a hét folyamán előadást tart többek között Dulicz László, a Mikroline Kft. ügyvezetője, Molnár László világutazó, közlekedési szakértő és Vitézy Dávid, a Közlekedési Múzeum főigazgatója.

A szakmai tábor pénteken délután a projektek bemutatásával zárul a Városházán.
 

Hozzászólások
Hozzászólást csupán a bejegyzett felhasználó tehet hozzá!

3.21 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
< Előző   Következő >