Kezdőlap arrow Sport arrow Három játékos kiesett
Három játékos kiesett Nyomtatás E-mail
Írta: Andics Gábor   
2009. április 10.

ImageA magyar jégkorong-válogatott keretéből három játékos kimarad, így Hegyi, Kiss és Borbás nélkül utazik a keret jövő hétfőn Münchenbe, ahol Pat Cortina szövetségi kapitány irányításával folytatódik a munka. Ahogy arról a jegkorong.blog.hu is beszámolt, nem folytatja a vb-felkészülést Hegyi Ádám és Kiss Ákos (egyaránt Dab.Docler), valamint Borbás Gergely (Újpesti TE). Nem meglepetés, hiszen ők már a legutóbbi, Norvágia elleni 4-1-es magyar győzelemmel végződött összecsapáson sem játszottak.

Ami pedig a további programot illeti: ma a válogatott játékosai pihennek, a munka csütörtöktől folytatódik, hétfőn pedig irány Németország.  

A keret tagjai közül Szélig Viktornak vissza kellett utaznia Brianconba, aki így Münchenben csatlakozik a nemzeti csapathoz, míg a sérüléssel bajlódó Ennaffati Omar, valamint csapatunk gólerős csatára, Kovács Csaba állapota is szépen javul, bár utóbbi esetében még némi kockázatról beszélnek az orvosok a vállát illetően.

A Münchenbe tartó keret az alábbi játékosokból áll, ám a vb-re csak 23 játékost lehet nevezni:

Kapusok: Budai Krisztián, Hetényi Zoltán, Szuper Levente

Védők: Ennaffati Omar, Horváth András, Jobb Dávid, Kangyal Balázs, Ondrejcik Rastislav, Sille Tamás, Svasznek Bence, Szélig Viktor, Tokaji Viktor

Csatárok
: Benk András, Fekete Dániel, Fodor Szabolcs, Holéczy Roger, Jánosi Csaba, Kovács Csaba, Kóger Dániel, Ladányi Balázs, Majoross Gergely, Nagy Gergő, Palkovics Krisztián, Peterdi Imre, Sofron István, Vas János, Vas Márton, Vaszjunyin Artyom

Ezek után álljon itt a világbajnokság komplett menetrendje.

CSOPORTKÖR:
2009. április 24. - 2009. április 29.

A csoport:

Fehéroroszország Kanada április 24. 16:15
Szlovákia Magyarország április 24. 20:15
Szlovákia Fehéroroszország április 26. 16:15
Kanada Magyarország április 26. 20:15
Magyarország Fehéroroszország április 28. 16:15
Kanada Szlovákia április 28. 20:15

B csoport:

Németország Oroszország április 24. 16:15
Svájc Franciaország április 24. 20:15
Svájc Németország április 26. 16:15
Oroszország Franciaország április 26. 20:15
Oroszország Svájc április 28. 16:15
Franciaország Németország április 28. 20:15

C csoport:

Egyesült Államok Lettország április 25. 16:15
Svédország Ausztria április 25. 20:15
Egyesült Államok Ausztria április 27. 16:15
Lettország Svédország április 27. 20:15
Ausztria Lettország április 29. 16:15
Svédország Egyesült Államok április 29. 20:15

D csoport:

Norvégia Finnország április 25. 16:15
Csehország Dánia április 25. 20:15
Csehország Norvégia április 25. 16:15
Finnország Dánia április 25. 20:15
Dánia Norvégia április 25. 16:15
Finnország Csehország április 25. 20:15

ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS
2009. május 1. - 2009. május 4.
A négy csoport utolsó helyezettjeinek küzdelme

KÖZÉPDÖNTŐ
2009. április 30. - 2009. május 4.

E csoport tagjai: B és C csoportok első három helyezett csapata
F csoport tagjai: A és D csoportok első három helyezett csapata

EGYENES KIESÉSES SZAKASZ
2009. május 6.-2009. május 10.

Hozzászólások
Hozzászólást csupán a bejegyzett felhasználó tehet hozzá!

3.21 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
< Előző   Következő >