Kezdőlap arrow Sport arrow Oroszország 5-1-re győzött ellenünk
Oroszország 5-1-re győzött ellenünk Nyomtatás E-mail
2009. április 23.

ImageBenk András, az Alba Volán jégkorong-csapatának támadója lőtte a magyar jégkorong-válogatott egyetlen gólját az Oroszország elleni felkészülési mérkőzésen, amelyen végül 5-1-re kikaptunk. Az Alba Volán 19 szempontjából pozitív, hogy a mieink legjobbja Nagy Gergő lett.

JÉGKORONG, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS:

OROSZORSZÁG – MAGYARORSZÁG 5-1 (2-0, 1-0, 2-1)
Sierre, 2500 néző. Vezette: Karol Popovic (szlovák), Andreas Koch, Julien Niquille, Daniel Zosso (mindhárom svájci)

OROSZORSZÁG: Ilja Brizgalov (kapus) - Vitalij Atjusov, Gyenyisz Grebeskov, Dmitrij Kalinyin, Ilja Nyikulin, Vitalij Proskin, Oleg Tverdovszkij, Vitalij Visnyevszkij, Anton Volcsenkov (védők), Alekszandr Frolov, Konsztantyin Gorovikov, Ilja Kovalcsuk, Anton Kurjanov, Alekszej Morozov, Danisz Zaripov, Szergej Mozjakin, Alekszandr Perezsogin, Alekszandr Radulov, Oleg Szaprikin, Alekszej Tyerescsenko, Szergej Zinovjev (támadók). Szövetségi kapitány: Vjacseszlav Bikov

MAGYARORSZÁG: Szuper Levente, Hetényi Zoltán (kapusok) - Ennaffati Omar, Horváth András, Kangyal Balázs, Ondrejcík Rastislav, Sille Tamás, Svasznek Bence, Szélig Viktor, Tokaji Viktor (védők), Benk András, Fekete Dániel, Holéczy Roger, Jánosi Csaba, Kovács Csaba, Kóger Dániel, Ladányi Balázs, Majoross Gergely, Nagy Gergő, Palkovics Krisztián, Peterdi Imre, Vas János, Vas Márton, Vaszjunyin Artyom (támadók). Szövetségi kapitány: Pat Cortina
Kiállítások: 0 ill. 16 perc

Gólok:

02:44 1:0 Oroszország gól: EQ 91 Szaprikin Oleg (47 Radulov Alekszander)
17:51 2:0 Oroszország gól: EQ 47 Radulov Alekszander (21 Gorovikov Konsztantyin, 27 Atyusov Vitalij)
36:57 3:0 Oroszország gól: EQ 3 Visnyevszkij Vitalij (71 Kovalcsuk Ilja)
44:48 3:1 Magyarország gól: EQ 26 Benk András (22 Holéczy Roger)
45:27 4:1 Oroszország gól: EQ 47 Radulov Alekszander (91 Szaprikin Oleg)
53:14 5:1 Oroszország gól: +2 19 Kurjanov Anton

A gólok története:

3. perc: Horváth Andrást ütközték le az oroszok Szuper kapuja mögött, majd a visszatett korongot Szaprikin a bal felső sarokba bombázta. 1-0
18. perc: Raduljov közelről, középről lőtt a ketrecbebe, a mellette ólálkodó Szélig tehetetlen volt. 2-0
37. perc: Visnyevszkij góljával elhúz Oroszország: egy távoli lövésbe nyúlt bele a védő, ami megtréfálta Hetényit, s a pakk a hálóba csorgott. 3-0
45. perc: A kék vonalnál Holéczy csente el a pakkot, kapura szúrta, amibe Benk András jó ütemben nyúlt bele, megszerezve ezzel Magyarország szépítő gólját. 3-1
46. perc: A magyar találat után nem kellett várni sokat a válaszra. Előbb Alekszandr Raduljov lőtte szét kis híján a kapuvasat, majd Szaprikin és Raduljov vezette a korongot Hetényire, aki tehetelne volt utóbbi lövésénél. 4-1
54. perc: Anton Kurjanov beállította a végeredményt. 5-1