Két magyar aranyérem a Szenior Tájfutó Világbajnokságon Nyomtatás E-mail
Írta: ÖKK / wmoc2021.hu
2021. augusztus 16.
Augusztus 8-án Székesfehérváron rajtolt el a Szenior Tájfutó Világbajnokság, melynek mezőnye az utolsó napra, a hosszútávú döntő futamára visszaköltözött a Vértesbe, az erdei selejtező futamok helyszínére. A Csákvár és Gánt közötti Gém-hegy fennsíkján küzdöttek a versenyzők. 37 ország 1422 indulójából 737-en indultak az „A” futamokban. A pályák hossza a pontok közötti légvonaltávon mérve a 35-75 kategóriákban férfiaknál 11,6-4,9 km, a nőknél 7,2-2,9 km közötti volt.

A Szenior Tájfutó Világbajnokság zárónapjára is jutottak magyar sikerek. Női 60-ban Kármán Katalin az erdei selejtezőn kiesett, így csak a középtávú B döntő megnyerésével lett jogosult hosszútávon az A döntőben való indulásra. Meghálálta a lehetőséget, és sikerült is győznie és aranyat szereznie.
„Tetszett a pálya, jól tervezett volt, jól ki lehetett olvasni a térképet. Az elején indultam, nem láttam senkit a pályán, és így nem zavartak meg. Biztonsági menetet futottam, inkább kisebbeket kerültem, így hiba nélkül sikerült teljesítenem a pályát.”
– számolt be Kármán Kati a futása után.

Hajdu Martin nagyszerű futással, 14 másodperces előnnyel nyert férfi 50-ben, így világbajnoki címet szerzett hosszútávon.

További magyar érmek is születtek a versenyen férfi 45-ben Molnár Zoltán, női 45-ben Füzy Anna, 55-ben Mátyás Ildikó ezüstérmes, női 45-ben Schmal Kinga pedig bronzérmes lett.

A 26 kategóriában 6 svéd, 4 finn, 3 dán, 2-2 cseh, magyar és szlovák aranyérem született ebben a versenyszámban. A 3 versenyszám győztesei közül minhármon győzni tudott férfi 40-ben a norvég Oystein Kvaal Osterbo. 80-ban a svájci Eric Bucher, női 55-ben a cseh Jana Smutna, 70-ben a litván Jurate Ulaviciene.

Összeségében a három versenyszámban Svédország 14, Finnország 11, Svájc 10, Csehország 7, Norvégia 6, Magyarország, Dánia és Szlovákia 4 aranyérmet szerzett. Összesen 26 ország versenyzői szereztek érmet az induló 37 országból.

A 2021-es Szenior Tájfutó Világbajnokságon (WMOC) a magyar versenyzők összességében 4 arany, 7 ezüst és 6 bronzéremmel zártak.