Kezdőlap arrow Sport arrow Halmozzák a sikereket a Family Tree triatlonosai
Halmozzák a sikereket a Family Tree triatlonosai Nyomtatás E-mail
Írta: Temesvári Márta - FMC
2021. augusztus 24.
Pécsi Triatlon Utánpótlás OB és Sprint Amatőr Kupa, Triatlon Váltó OB, Balaton-átúszás, eXtremeMan Nyílt Hosszútávú Nemzetközi Triatlon Bajnokság… - a Family Tree mindenhol remekelt! Mindemellett Janota Zoltán indulási jogot szerzett az olaszországi Aquatic Runner Világbajnokságra.

Végéhez közeledik a triatlonszezon a Family Tree számára. A csapat fiatalabb tagjainak fő versenye legutóbb Pécsen volt: a kétnapos Triatlon Utánpótlás OB és Sprint Amatőr Kupán a lehetőségeknek és az elvárásoknak megfelelően az erős középmezőnyben végeztek a sportolók.

- Dömsödi Anna 49.

A délutáni felnőtt futamok nem várt meglepetéseredményeket hoztak, hiszen két aranyérem és két bronz lett a nap mérlege!

- Fejes Gábor 2.

Másnap a váltóban is derekasan helyt álltak a székesfehérváriak: a hölgyek országos bajnoki címet szereztek!

Helyezések:

Gyermek lány váltó:

Horváth Hanga-Kéri Kata Janka-Gál Viktória 12.

Szenior női váltó:

Bognár Katalin-Szőke Marianna-Varga Viktória 1.

Szenior férfi váltó:

Janota Zoltán-Német-Bucsi István-Kéri László 5.

Fejes Gábor-Horváth Attila-Cser Csaba 6.

Janota Zoltán ifjú tanítványai körében

A csapat másik része „hosszabb kihívásokra” hangolódott az elmúlt hetekben. Ilyen volt például a Balaton-átúszás. Az immár 39. alkalommal megrendezésre kerülő programot Farkas Béla 2:09:36 idővel teljesítette, Kiss Gábor eredménye 2:11:40 volt, Somogyi Zsolt pedig 2:34:33 alatt ért a célba.

A legizgalmasabb erőpróba az eXtremeMan Nyílt Hosszútávú Nemzetközi Triatlon Bajnokság volt, melyet hatalmas érdeklődés övezett.