Kezdőlap arrow Sport arrow Háromszettes vereség a fővárosban
Háromszettes vereség a fővárosban Nyomtatás E-mail
Írta: PecsuPress
2023. január 30.
Nem tudta megismételni a múlt heti bravúrt a MÁV Előre SC-Foxconn a Pénzügyőr SE otthonában. Az alapszakasz utolsó körében 3-2-re nyertek Dávid Zoltán legényei, a középszakasz első fordulójában azonban 3-0-ra alulmaradtak.

A találkozó első pontját a fehérváriak szerezték Eke Péter által, 5-2-nél és 8-4-nél viszont már a Pénzügyőr vezetett. 10-10-nél a MÁV egyenlített, ugyanakkor 18-14-nél ismét néggyel állt jobban a vendéglátó. A szett két vendég hibával zárult, 25-21-re nyert a PSE. 1-0 A második játszma 9-8-ig szoros eredményt hozott, ezután viszont sorra gyűjtötték a pontokat a fővárosiak és 14-8-ra meglógtak.

A folytatásban nem tudta ledolgozni a különbséget a MÁV Előre, a hazaiak behúzták ezt a játékrészt is, méghozzá 25-17-re. 2-0 A harmadik etapot 4-2-es előnnyel kezdték Leonardo Dodáék, 10-7-nél azonban hárommal már a vendéglátók vezettek. 15-15-nél ismét egál volt, sőt, 18-17-nél és 20-19-nél is a MÁV állt nyerésre. 23-23-nál Doda egalizált, ezután viszont kétszer is a PSE volt eredményes és 25-23-ra hozta a szettet, 3-0-ra pedig a mérkőzést.

A MÁV Előre SC-Foxconn legponterősebb röplabdázójának Pesti Marcell bizonyult tizenöt ponttal.

Férfi röplabda Extraliga középszakasz, 1. forduló Pénzügyőr SE – MÁV Előre SC-Foxconn 3-0 (21, 17, 23) Budapest, 103 néző. Vezette: Tillmann, Sík. PSE: Magyar 4, Kovács 16, Nascimento 12, Kiss 8, Dávid 7, Rása 7. Csere: Feliciano (liberó), Majoros, Tordai, Tomanóczy. Vezetőedző: Jókay Zoltán. MÁV: Eke 4, Boa, Szabó 3, Pesti 15, Koci 9, Kholmann, Doda 11. Csere: Takács (liberó), Deliu, Ambrus, Bibók 1. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Dávid Zoltán: „Feszültnek éreztem a fiúkat és kicsit hitetlennek, hogy akár kétszer, egymás után is megverhetjük a Pénzügyőrt. Ma nem sikerült győzni, de el fog jönni az idő, amikor fordul a kocka és mi nyerünk. Gratulálok az ellenfélnek!”