Advertisement
Advertisement

Advertisement
Advertisement
Kezdőlap arrow Belpolitika arrow Zöld óvodák, ökoiskolák szakmai találkozója
Zöld óvodák, ökoiskolák szakmai találkozója Nyomtatás E-mail
Írta: Csordás Csilla   
2024. március 23.
A Fejér vármegyei ökoiskolák és zöld óvodák szakmai találkozóját első alkalommal szervezte meg az Oktatási Hivatal Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központja Székesfehérvár Önkormányzatának támogatásával. Az Alsóvárosi Közösségi Központban rendezett eseményen a környezettudatos nevelésről, az egészséges életmódot népszerűsítő intézményi programokról, valamint a fenntarthatóságról cseréltek tapasztalatot a szakemberek. Az elhangzott előadásokban egy fehérvári iskola és egy bodajki óvoda jógyakorlatát ismerhették meg a résztvevők.

 

 

Hagyományteremtő szándékkal, első alkalommal szervezte meg az Oktatási Hivatal Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központja az ökoiskolák és zöld óvodák vármegyei szakmai találkozóját. A Nemzeti Alaptanterv szerint a fenntarthatóságra és környezettudatosságra nevelés kiemelt nevelési cél és feladat. A nevelési-oktatási program sikeres alkalmazása és fenntarthatósága olyan támogató rendszer működtetését igényli, amely a pedagógust napi munkájában segíti, folyamatosan naprakész információval látja el. Ennek megvalósításához nyújt támogatást Központ azon a szakmai találkozóján, amelyet a város támogatásával, hagyományteremtő szándékkal rendezett meg csütörtökön a Sóstó Természetvédelmi Területen az Alsóvárosi Közösségi Központban. 

Fejér vármegyében 60 nevelési intézmény minősített „zöld óvoda”, közülük 15 „örökös zöld óvoda”, míg a 76 ökoiskolából 49 nyerte el az „örökös ökoiskola” címet pályázaton. Az első szakmai találkozót nagy érdeklődés övezte. A megjelenteket Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte. Városunk büszke arra, hogy egyre több zöld óvodája és ökoiskolája van, ami jelzi, hogy az intézmények is nagyon fontosnak tartják a környezetvédelem, a fenntarthatóság témakörét, és igyekeznek ezt a szemléletet átadni a gyerekeknek. Erre kiváló alapot biztosít a Sóstó Természetvédelmi Terület, amely egy komoly fejlesztésnek köszönhetően ma már nagyon népszerű kirándulóhely lett, és rengeteg lehetőséget nyújt az ideérkező csoportoknak a környezetvédelmi ismeretek bővítésére. Az intézmények udvarainak felújítására is nagy figyelmet fordítunk, faültetéssel, kiskertek telepítésével.

A köszöntőt követően Koleszár Sándor, a Sóstó Vadvédelmi Központ szakmai koordinátora gondolatébresztő előadásában a környezeti nevelésről, annak az iskolai mindennapokba beépíthető ismereteiről szólt, mit tehetnek a gyerekek annak érdekében, hogy az állatok és növények védelmével egy kicsit zöldebb világban éljünk. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Fejér Megyei Helyi csoportjának volt elnöke, a Duna – Ipoly Nemzeti Park környezeti nevelője, Fenyvesi László a természetet a gyerekekhez közelebb hozó lehetőségekről, eseményekről szólt, majd Tehetséggel a természetért címmel Ruff Katalin, a bodajki Boldog Gizella Óvoda igazgatója mutatta be az intézményük jógyakorlatát. A Székesfehérvári II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola igazgatója, Kövecses Csilla az Ökolabor tehetséggondozó programról szólt, amely a fenntarthatóságot szolgálja.

 

Hozzászólások
Hozzászólást csupán a bejegyzett felhasználó tehet hozzá!

3.21 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
< Előző   Következő >