Kezdőlap arrow Sport arrow Női Rögbi Bajnoki forduló
Női Rögbi Bajnoki forduló Nyomtatás E-mail
Írta: Temesvári Márta
2009. szeptember 08.

ImageNincs egyedül a Fehérvár Rugby Club női csapata Fejér megyében - a 2009. - 2010 bajnoki évben ugyanis a Váci Péter vezette Agárdi Angyalok női játékosai is beneveztek a bajnokságba. A fehérvári lányok edzője, Gyölcsös Ferenc szerint a nagyrészt 15- 17 éves fiatalokból álló csapat nagyon szépen szerepelt az első bajnoki fordulón. A mérkőzések helyszínéül a székesfehérvári Köfém rugby pálya szolgált.

Eredmények:

1. FRC - Szeged 39. - 5

A fehérvár irányító játékosa, Pap Helga rosszul sikerült bemelegítése végett a junior korú Kis Fanni élete első női mérkőzésén irányított játékosként. Az 1. percben célpaszt adott Gyolcsos Máriának: 5 - 0. Ezt követően Sólyom Beatrix 5 pontot szerzett, majd a szintén junior korú Péter Noémi növelte 5 pottal a hazaiak céljainak számát.

A csereként beállt Pap Helga bemelegítése sikeres volt: egy cél 5 pont és + 2 pontos jutalom rúgásával az első félidőben 27 - 0 ra vezetett a Fehérvár.

A második félidő a szegediek 5 pontos céljával kezdődött. Ezt követően Kaposi Anna 5, Péter Noémi 5, Pap Helga 2 pontjával 39. - 5 re győzött a Fehérvár.

2. Batta, - Agárd 52.- 0.

3. Szeged - Magpies 17.- 17.

4. Fehérvár - Batta 19 - 14.

Az első félidő 2 percében Péter Noémi okos céljával 5 - 0 ra vezetett az hazai csapat. Az ötödik percben Kaposi Anna futott a célterületre, s 5 pontot kapott, amit Pap Helga jutalom rúgása 2 ponttal növelt. Ekkor a kiváló formában lévő battai csapat 5 + 2 ponttal csökkentette hátrányát.

A második félidő 5 percében újabb 7 pontot szerzett, és átvette a vezetést: 14 - 12 a Battának A mérkőzés utolsó percében Gyolcsos Mária 75 méteres futásával 5 pontot szerzett, amit Pap Helga még 2 pontos jutalom rúgásával megtoldott.

Végeredmény FRC - Batta 19 - 14.

5. Szeged - Agárd 22 - 5.

Gyölcsös Ferenc szerint a junior korú agárdi csapat ezen a mérkőzésen is tisztességesen helyt állt, de itt az évek sokat számítanak. Az igazi sok passzos sevens rögbit mégis az Agárd játszotta. A szegedi lányok gyorsabbak, erősebbek voltak.

6. Batta - Magpies 25 - 0.

7. FRC - Agárd 29 - 5.

Ezen a mérkőzésen zömében a Fehérvár junior játékosai léptek pályára. A végig kiválóan játszó Pintér Anett 15 pont, Péter Noémi 10 pont, Pap Helga rúgásaival 4 pont Győzött az FRC.

8. Magpies - Agárd 20 - 0

9. Batta - Szeged 50 - 0

10. FRC - Magpies 32. - 0

16 óra: Fehérvár Rugby Club - Battai Buldogok NB II. férfi mérkőzés. 55 - 5.

A mérkőzésen a magára találó fehérváriak 1. célját Molnár István szerezte: 5 pont + 2 Pallós Ferenc jutalom rúgásból. Ezt követően Horvát Ferenc szerzett 5 pontot, Kerner Krisztián 2 pontot. A fehérvári csapat nem hagyta levegőhöz jutni a Battai csapatot. Horvát Ádám szélső újabb 5 pontot szerzett, majd ismét a leg ponterősebb fehérvári játékos, Molnár István következett 5 ponttal + 2 Pallós Feri rúgásból.

Félidő 24 - 0 az FRC javára. A második félidőben a "ponteső" folytatódott Gáncs Ferenc 5, Molnár István 10, a Fehérvár U19 es válogatottja Szakács Richárd 7, Kerner Krisztián 9 pontjával.

Szeptember 12 én 15 órától a Budapesti Medvéket fogadja a Fehérvár.