Kezdőlap arrow Sport arrow 18 perc 48 másodperc...
18 perc 48 másodperc... Nyomtatás E-mail
Írta: Temesvári Márta
2009. szeptember 19.

ImageHihetetlen kezdést mutatott be az Alcoa FKC a Békéscsaba vendégeként – sajnos negatív értelemben. - tájékoztatta szerkesztőségünket Pálfay Károly sajtóreferens, aki elmondta: A fehérváriak a címben szereplő ideig egyetlen egyszer sem voltak képesek bevenni Tóth Zsanett kapuját, és az első félidőben mindössze öt lőtt gólig jutottak. A mérkőzést végül 29-20-ra nyerték a házigazdák.

NBI, 4. forduló:

Mondi-Békéscsabai ENKSE – Alcoa FKC 29-20 (14-5)

Békéscsaba, 1300 néző Vezette: Baranyi, Szloska

Békéscsaba: Tóth, Futaki (kapusok), Szekeres 8 (3), Bódi 7, Takács 3, Cifra 2, Kelemen 2, Szögi 2, Tóth 2, Gávai 1, Kocsis 1, Mózes-Rácz 1 (1), Nyikolajenko. Vezetőedző: Mátéfi Eszter

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Trishchuk 6 (2), Tilinger 4 (2), Vincze 4, Horváth 3, Azari 1, Bernataviciute 1, Kovács 1, Becséri, Németh K., Rádl. Vezetőedző: Sótonyi László

Kiállítások: 6 perc ill. 4 perc

Hétméteresek: 4/5 (Szekeres hagyta ki) ill. 5/7 (Tilinger és Vincze hagyott ki egyet-egyet)

Az eredmény alakulása:

5. perc: 1-0, 10. perc: 3-0, 15. perc: 6-0, 20. perc: 9-1, 25. perc: 12-4; 35. perc: 17-8, 40. perc: 21-9, 45. perc: 22-9, 50. perc: 25-12, 55. perc: 27-15.

A mérkőzésről…

- A meccs első akciógólját Szekeres Klára lőtte a 10. percben (3-0). Korábban már két hetest is értékesített a békéscsabai átlövő, míg az FKC javára a 7. percben megítélt büntetőt Tilinger Tamara fölé lőtte.

- A mérkőzés első öt góljának mindegyikét Szekeres Klára szerezte.

- Sokáig emlékezetes marad a fehérváriak rémálomszerű kezdése: Vincze Melinda a meccs 19. percében szerezte a vendégek első gólját! Ekkor már 8-0-ra vezetett a Békéscsaba.

- A második félidőben újabb kétes értékű bravúrt hajtottak végre a fehérváriak: kettős emberelőnyüket 2-0-ra veszítették el.

- A nyári felkészülési mérkőzéseket is beleszámolva immár sorozatban ötödször nyert a Békéscsaba az FKC ellen.