Kezdőlap arrow Sport arrow Eső és éremeső
Eső és éremeső Nyomtatás E-mail
Írta: Temesvári Márta
2010. május 18.

ImageA szombati ítéletidőben megrendezett budapesti Váltó OB-n 3 arany, 3 ezüst és 1 bronzérmet nyert az ARAK utánpótlása. A fehérvári sportolók csak a négyfős stafétáknak kiírt országos bajnokságon 22 versenyszámból, 13-ban érték el az 1-8. helyezés valamelyikét. A 13 éves fiúk 4x100 méteren és 4x600 méteren, a lányok 4x600 méteren lettek bajnokok.

Tölgyesi Előd szakosztályvezető elmondta a Fehérvári Híreknek, hgy a fehérvári indulásnál még sütött a nap, de Budapesten a BEAC pályára érkezésnél már esett. Pont a váltó OB-n, ahol a váltóbot jó időben is sokszor kicsúszik a kezekből. A 13 évesek rajtjánál már szakadt. A résztvevők kedve viszont gyorsan jó lett, hiszen 8 csapat indult, tehát rögtön döntőt futottak a fiúk. Ráadásul minden váltás pontosan sikerült, és a Für-Szabó-Pálmai-Krecskó váltók 51,45 másodperccel megnyerte a versenyt. Jó kezdés!

A folytatás is hasonlóan alakult. További két fehérvári váltók állhatott még fel a dobogó legmagasabb fokára. A Révfalusi-Kovács-Szabó-Krecskó kvartett 4x600 méteren 6:47,86-al nyert. A legfiatalabb ARAK-os lányok ugyanebben a számban lettek aranyérmesek. Az Enesei R-Szabó-Jakabos-Kása összeállítású csapat 7:17,77-el bizonyultak a leggyorsabbnak.

"Három váltónk is éppen lecsúszott az aranyéremről." - mondta Tölgyesi Előd - "A serdülő 13 éves, a serdülő 14-15 éves lányok és az ifjúsági fiúk 4x100 méteres váltója is ezüstérmet nyert. A serdülő 14-15 éves fiúk 4x800 méteren lettek harmadikok. A 7 éremmel az éremtábla élén végzett az ARAK egyesülete."

Negyedik helyen végzett az ifjúsági lányok 4x100 méteres és a 4x800 méteres váltója is, valamint az ifjúsági fiúk svéd váltója. Két további svéd váltónk lett ötödik. Először az ifi lányok, utána a serdülő fiúk csapata végzett ezen a helyen. A 14-15 éves ARAK-os lányok 4x800 méteres kvartettje zárja az eredmények hosszú lajstromát, ami ezen az atlétikának sem kedvező időjárásban született.