Kezdőlap arrow Sport arrow Nagyon sok volt az eladott labda Marso NYKK - Albacomp 87-76
Nagyon sok volt az eladott labda Marso NYKK - Albacomp 87-76 Nyomtatás E-mail
Írta: Albacomp
2010. december 31.

ImageSajnos nem sikerült az év végi nyíregyházi kirándulás. Bár a 3. negyedben 9 ponttal is vezettünk, a rengeteg eladott labda (majdnem 20...) megbosszulta magát, vereség lett a vége. Nagy lehetőséget szalasztottunk el az előny szerzésre, hiszen egyik riválisunk az élbolyban, a Paks Szegeden kapott ki.

A statisztika árulkodó: a Nyíregyháza szinte csak kezdőötösére támaszkodhatott, de nem sikerült elfárasztani a hazaiakat. A negyvenedik éve felé közeledő Czigler László végig a pályán volt és tarthatatlannak bizonyult - nem biztos, hogy ezt még egyszer elmondhatja magáról... Vele, illetve a nyíregyházi zónával a második félidőben nem tudtunk mit kezdeni, miközben Mohácsi vezérletével ők megszórtak minket triplával.

A fehérvári dobóformáról néhány homály, és elrontott büntető is árulkodott. Így aztán hiába indult jól a meccs, hiába dobott az utóbbi meccseken halványabb Jones most már az első negyedben tíz pontot, és hiába vezettünk nem sokkal fordulás után kilenc ponttal - fordított, a végén pedig eladott labdáinkból kényelmessé tette előnyét a nagyot harcoló Nyíregyháza.

Megérdemelték a sikert a Sitkut és Leklit nélkülöző nyírségiek, ezzel kilencmeccses győzelmi széria után kapott ki az Albacomp. Nincs baj, de figyelmeztetés volt a januári rangadók előtt.

Marso NYKK - Albacomp 87 - 76 (14-22, 24-18, 24-20, 25-16)
Albacomp: Simon 8, Hanga 10/6, Crocker 10, Hollis 14/6, Jones 20 Cs: Keller 8, Bódi 6/6.
NYKK: Stojakovic 11/9, Savic 12/6, Czigler 21, Marshall 21/3, Mohácsi 18/12 Cs: Kaluha, Siska 3/3, Nagy 1.