Kezdőlap
Gyermek OB Miskolcon: Kétszeres országos bajnok Nyomtatás E-mail
Írta: Temesvári Márta
2011. július 27.

ImageMiskolcon rendezték meg az úszók idei Gyermek Országos Bajnokságát. A Székesfehérvári Delfin SE színeiben Dániel András vezetésével három fiú is részt vett a versenyen. A „C” kategóriában Fekete Ferenc József igen jól teljesített: hét versenyszámban is döntős lett. 200m-es vegyes úszásban és 100 m-es gyorsúszásban is országos bajnok lett, 200 m-es gyorsúszásban pedig ezüst érmet nyert. Ezeken kívül egy negyedik (400 m gyors), két ötödik (200 m hát, 100 m pillangó) és egy hatodik (200 m hát) helyezést ért el.

A fiú édesapjától, Fekete Ferenctől megtudtuk, hogy a „B” kategóriában Fekete Kristóf és Csanádi Zsombor vette fel a versenyt további 55 csapat úszói ellen.

Image
.

Csanádi Zsombor kategóriájában fiatalabbnak számítva három számban is döntőbe jutott, ahol végül 100 m-es és 200 m-es hátúszásban egyaránt 7., 1500 m-es gyorsúszásban 8. lett.

Image
.

Fekete Kristóf legjobb helyezését 100 m-es hátúszásban érte el, ahol 9. helyen végzett 11 századmásodperccel lemaradva a döntőről.

Image
Fotó: Fekete Ferenc

Összesítésben a csapat tízedik lett az éremtáblázaton és 16. a bajnoki pontversenyben.